fbpx
Źródło: KPP w Gnieźnie
Źródło: KPP w Gnieźnie

Radiowóz w nowych barwach trafił do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Skoda Scala wyjechała już na drogi powiatu. Samochody w nowej kolorystyce zaprezentowano po raz pierwszy w 2022 roku podczas targów POLSECURE. To drugie auto w nowych barwach, patrolujące drogi w powiecie gnieźnieńskim.

Flota gnieźnieńskiej drogówki powiększyła się o oznakowany pojazd marki Skoda Scala, do którego dołączony został TruCAM, czyli laserowy miernik prędkości.

Nowy radiowóz został zakupiony w ramach przetargu zorganizowanego przez Komendę Główną Policji.

To samochód z nowym wzorem oznakowania, które po raz pierwszy zaprezentowane zostało w 2022 roku w Kielcach podczas targów POLSECURE. Do dotychczasowych kolorów dodane zostały jaskrawo-żółte barwy, które sprawiły, że tak oznakowane radiowozy są bardziej widoczne.

Te odpowiednio przygotowane pojazdy sprawią, że funkcjonariusze ruchu drogowego będą jeszcze bardziej widoczni na drogach. Oprócz zmiany kolorystyki doszła także zwiększona liczba świateł ledowych.

Efektywne sprawowanie nadzoru nad ruchem drogowym wymaga pełnienia służby w sposób dynamiczno-statystyczny polegający na przemiennym patrolowaniu trasy oraz wykonywaniu czynności w wyznaczonym miejscu. Istotnym elementem pracy policjantów jest prewencyjne oddziaływanie na uczestników ruchu drogowego, a takie zapewnia użycie radiowozu oznakowanego.

Zmiany w oznakowaniu uprzywilejowanych samochodów Policji mają przełożyć się na lepszą widoczność i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg.

Tagi