fbpx
Doskonałe wyniki i triumf Macieja Zielenow w Lidze Pretor Challenge 2023!
Źródło: Strzelec Gniezno
Źródło: Strzelec Gniezno

Reprezentanci Strzelca Gniezno w 2023 roku rywalizowali w silnie obsadzonej i prestiżowej lidze strzeleckiej Pretor Challenge 2023*!

6 Rund rozegranych pomiędzy styczniem a listopadem, 8 konkurencji w każdej z rund, 528 oddanych i ocenianych strzałów, liczba pokonanych przeciwników przekraczająca setkę, ale przede wszystkim duże umiejętności oraz równa wysoka forma przez cały sezon pozwoliły reprezentantowi Strzelca Gniezno Maciejowi Zielenow na osiągnięcie doskonałych rezultatów w tym zwycięstwo w Lidze Pretor Challenge 2023 w ramach rywalizacji w strzelbie open.

Na drugich miejscach gnieźnieński zawodnik uplasował się w klasyfikacji karabinu bocznego zapłonu oraz karabinu centralnego zapłonu. Ponadto Maciej Zielenow zanotował także cztery III miejsca w rywalizacji w pistolecie sportowym, pistolecie małego kalibru oraz strzelbie standard, a także w łącznej klasyfikacji pistoletowej. Reprezentant Strzelca Gniezno stawał na podium w 7 z 9 klasyfikacji, a w pozostałych dwóch pozostając w pierwszej5”.

Osiągnięte wyniki w Lidze Pretor Challenge 2023 są dowodem nie tylko na doskonały sezon jaki rozgrywa Maciej Zielenow, ale także na wysokie umiejętności i wszechstronność w zakresie obsługi i celnego strzelania z różnych typów broni, do różnych tarcz i celów, zarówno w strzelaniu precyzyjnym jak i dynamicznym.

*Liga Pretor Challenge 2023 składa się z 6 rundChallenge’y rozgrywanych od stycznia do listopada. Każdy Challenge to 8 konkurencji:

pistolet sportowy
pistolet małego kalibru
pistolet dużego kalibru
pistolet wojskowy
karabin bocznego zapłonu
karabin centralnego zapłonu
strzelba open
strzelba standard

Suma 5 najlepszych startów w każdej z konkurencji wyłaniała klasyfikację ligi. Ponadto suma konkurencji pistoletowych wyłaniała klasyfikacje o Puchar Prezesa KSK Pretor.