fbpx
Nowa Wojewoda Wielkopolska przyjechała do pracy autobusem!
Wojewoda Agata Sobczyk • Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Wojewoda Agata Sobczyk • Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Edukacja, ochrona środowiska i wzmacnianie roli kobiet w życiu społecznym – to trzy główne obszary, którym chce poświęcić swoją działalność nowa Wojewoda Wielkopolska Agata Sobczyk!

Premier Donald Tusk, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, powołał z dniem 28 grudnia 2023 roku Agatę Sobczyk na stanowisko Wojewody Wielkopolskiej. Jest ona pierwszą kobietą obejmującą to stanowisko!

W swój pierwszy dzień pracy w piątek, 29 grudnia, nowa przedstawicielka rządu w województwie wielkopolskim przyjechała do pracy autobusem!

Jak sama mówi, sprawy ekologii i ochrony środowiska są jej szczególnie bliskie. Podczas konferencji prasowej przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wojewoda Agata Sobczyk mówiła o swoich planach i priorytetach, jakie wyznacza jako przedstawicielka rządu w województwie wielkopolskim.

Chcę państwa zapewnić, że będzie to urząd otwarty, przyjazny dla wszystkich obywateli i obywatelek, niezależnie od ich poglądów. W swojej dotychczasowej pracy stawiałam zawsze na relacje i na zespół. Będzie to niezmiennie mój model pracy w tym miejscu jako wojewody, czyli reprezentantki naszego rządu

– powiedziała wojewoda Agata Sobczyk

Wojewoda podkreśliła, że w ramach pełnionej funkcji będzie stawiać przede wszystkim na relacje z samorządem, z organizacjami samorządowymi, z reprezentantami kultury, biznesu oraz oświaty.  

Jej celem jest również wniesienie do urzędu empatycznej perspektywy. Jak sama podkreśla, jako przewodnicząca Stowarzyszenia Polska 2050 w Poznaniu i w Wielkopolsce przez ostatnie lata była blisko zwykłych spraw ludzi, stąd ta empatia jest dla niej szczególnie ważna.

Zapewnienie Wielkopolankom i Wielkopolanom harmonii społecznej, spokoju i przede wszystkim bezpieczeństwa będzie dla mnie i mojego zespołu najważniejszą misją, jak również dla urzędników pracujących w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim

– mówiła wojewoda Agata Sobczyk

Nowa wojewoda urodziła się w Gostyniu, następnie mieszkała w Skórzewie, a aktualnie zamieszkuje w Poznaniu. Z wykształcenia jest ekonomistką. Uzyskała tytuł licencjata z zarządzania przedsiębiorstwami, a następnie kontynuowała studia magisterskie z biznesu międzynarodowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Uzyskała także dyplom z zakresu zarządzania (Diploma of Management) uzyskany w City Institute w Sydney w Australii.

Dotychczas pracowała w placówkach dyplomatycznych w Sydney oraz w Dublinie. Zajmowała się również tworzeniem strategii rozwoju polskich firm na rynkach niemieckim i brytyjskim w amerykańskim e-commerce.

Po powrocie do Polski poświęciła się pracy społecznej jako liderka Stowarzyszenia Polska 2050 w Poznaniu, w którym tworzyła i kierowała zespołami dla wspólnych inicjatyw społecznych, ekologicznych i politycznych.

Najnowsze komentarze