fbpx
Kocie Gniezno z nową siedzibą w Starym Ratuszu!
Od lewej: Agata Szczęśniak i Joanna Śmigielska
Od lewej: Agata Szczęśniak i Joanna Śmigielska

W poniedziałek, 29 kwietnia, w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie zastępczyni prezydenta Joanna Śmigielska podpisała porozumienie w sprawie wynajmu lokalu w Starym Ratuszu ze Stowarzyszeniem Kocie Gniezno reprezentowanym przez Agatę Szczęśniak!

Miasto Gniezno wynajęło lokal w Starym Ratuszu o powierzchni około 100 metrów kwadratowych Stowarzyszeniu Kocie Gniezno na prowadzenie ich działalności!

Zastępczyni prezydenta podkreśliła, że zwierzęta istotami czującymi i my wszyscy jesteśmy im winni opiekę! Stowarzyszenie Kocie Gniezno właśnie to robi, dlatego Miasto Gniezno postanowiło ich wesprzeć!

Agata Szczęśniak podziękowała władzom Miasta za udostępnienie pomieszczenia!

Kocie Gniezno do tej pory funkcjonowałoprywatnym lokalu w centrum miasta i ostatnio borykało się z koniecznością znalezienia nowego miejsca. Stowarzyszenie szukało nowego lokalu już od dwóch lat. Teraz udało im się pozyskać lokal z zasobów Miasta Gniezna i jak stwierdziła Agata Szczęśniak, to pomieszczenie spełnia ich wszystkie oczekiwania!

Wynajęty od Miasta lokal wymaga jednak remontudostosowania do potrzeb kotów np. po zabiegach kastracji! Członkowie Stowarzyszenia apelująpomoctransporcie przy przeprowadzce! Proszą także o przekazanie materiałów budowlanych potrzebnych do remontu!

Stowarzyszenie opiera się na pracy wolontariuszy! Agata Szczęśniak poinformowała, że liczba osób, która na stałe musi zabezpieczyć dyżury w Kociarni, to około 10 osób! Stowarzyszenie stale poszukuje nowych wolontariuszy!

Kocie Gniezno rocznie kastruje kilkaset kotów! Już w tym roku wolontariusze doprowadzili 90 zwierzaków do kastracji. Poza tym zajmują się także dokarmianiem kotów we współpracyUrzędem Miejskim!

Stowarzyszenie Kocie Gniezno powstało nieformalnie w 2014 roku, a formalnie działa od 2017 roku!

Priorytetowymi działaniami Stowarzyszeniasterylizacje kotów wolno żyjących oraz pomoc w ich wyłapywaniu i leczeniu!