fbpx
Mężczyźni próbowali włamać się do jubilera
Źródło: KPP w Gnieźnie
Źródło: KPP w Gnieźnie

Zarzuty dotyczące rozboju z użyciem noża, kradzieży rozbójniczej, usiłowania włamania, kradzieży roweru i posiadania narkotyków usłyszał 29-latek z Gniezna. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

We wtorek, 21 listopada, do punktu Lotto przy ul. Roosevelta w Gnieźnie wszedł mężczyzna, a następnie przez okienko kasy obsługi klienta przerzucił plecak, po czym z nożem w ręku przeszedł na drugą stronę lady. Groźbą wymusił od ekspedientki pieniądze, po czym w pośpiechu opuścił kolekturę.

Ten sam sprawca 17 listopada popełnił kradzież zuchwałą w zakładzie jubilerskim w Gnieźnie. Mężczyzna, wszedł do sklepu informując obsługę o zamiarze kupna złotego łańcuszka z wisiorkiem. Pod pretekstem przymierzenia założył go na szyję, a następnie w pośpiechu wybiegł ze sklepu. Właściciel wycenił straty na kwotę ponad 5 600 zł.

To nie koniec jego występków. W czwartek, 23 listopada, w nocy wraz z 31-letnim kompanem usiłowali włamać się do jubilera w centrum miasta. W trakcie próby włamania uszkodzili witrynę sklepową, po czym spłoszeni uciekli z miejsca zdarzenia.

Tego samego dnia obydwaj sprawcy w wieku 29 i 31 lat zostali przez policjantów kryminalnych z Gniezna zatrzymani. Ponadto, w chwili zatrzymania 29-latek posiadał przy sobie amfetaminę. Już po zatrzymaniu okazało się również, że mężczyzna ten ma na koncie liczne kradzieże rowerów.

Prokurator przedstawił 29-latkowi zarzuty dotyczące rozboju z użyciem noża, kradzieży rozbójniczej, usiłowania włamania, kradzieży roweru i posiadania narkotyków, po czym zadecydował o skierowaniu do Sądu Rejonowego wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania, do którego w dniu 25 listopada Sąd się przychylił.

Za popełnienie tych przestępstw podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 20.

31-latek usłyszał zarzut usiłowania włamania do jubilera. Przestępstwo to zagrożone jest karą do lat 10. Organy ścigania zastosowały wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.