fbpx
Otwarcie Bieżni Lekkoatletycznej na sportowo
Dzieci przebiegły czerwoną wstęgę
Dzieci przebiegły czerwoną wstęgę

Dziś oficjalnie została otwarta nowa Bieżnia Lekkoatletyczna na stadionie piłkarskim w Gnieźnie.

Bieżnię oficjalnie otworzyły dzieci i młodzież, która w przyszłości ma na niej trenować. Symboliczną czerwoną wstęgę dzisiaj nie przecinano, a przebiegły przez nią dzieci.

Uroczystości otwarcia nowego kompleksu sportowego towarzyszyła impreza pod nazwą „Z Bieżni na Olimpiadę”. Odbyło się kilka sztafet na 400 metrów, w których pobiegli m.in. samorządowcy z prezydentem Tomaszem Budaszem na czele i jego zastępcą Michałem Powałowskim, radni miejscy, młodzież i dorośli z klubów sportowych.

Otwierając nową bieżnię prezydent Tomasz Budasz powiedział, że ten obiekt był od lat wyczekiwany przez gnieźnieńskie środowiska lekkoatletyczne i ma nadzieję, że teraz będzie często użytkowany.

Zapraszam wszystkich na bieżnię lekkoatletyczną, która będzie ogólnodostępna. Trzeba osobiście przyjść, zobaczyć i pobiegać. Ten obiekt wpisuje się w teren nad jeziorem, który jest terenem rekreacyjnym. Na tym obiekcie będą też trenować uczniowie ze szkół, będą organizowane zawody. Czekaliśmy wiele lat na ten obiekt, żeby mieć taką bieżnię i marzenie się spełniło”

– zaprasza prezydent Tomasz Budasz.

W uroczystości otwarcia udział wziął także Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Inwestycja kosztowała 5 mln 910 tys. zł, z czego 1 mln zł to dotacja celowa z Samorządu Województwa Wielkopolskiego na realizację zadania „Budowa bieżni lekkoatletycznej o długości 400 m wraz ze skocznią do skoku w dal w mieście Gnieźnie”.

Bieżnia będzie czynna od 30 października. Od października do kwietnia od godz. 8.00 do 20.00 (poniedziałek-piątek), a od godz. 10.00 do 18.00 (sobota-niedziela). Od maja do września od godz. 8.00 do 21.30 (poniedziałek-piątek), a od godz. 10.00 do 20.00 (sobota-niedziela).