fbpx
Bohaterom Majowej Nawałnicy 2024 podziękował Prezydent Miasta Gniezna!
Od lewej: Komendantka Marta Kacprzycka, Krzysztof Frankowski, Wojciech Kaczmarek i Prezydent Michał Powałowski
Od lewej: Komendantka Marta Kacprzycka, Krzysztof Frankowski, Wojciech Kaczmarek i Prezydent Michał Powałowski

We wtorek, 28 maja, w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie Prezydent Michał Powałowski i Komendantka Komendy Powiatowej PSP w Gnieźnie bryg. Marta Kacprzycka podziękowali za bohaterski czyn Krzysztofowi Frankowskiemu i Wojciechowi Kaczmarkowi, którzy podczas Majowej Nawałnicy 2024 uratowali życie kobiecie znajdującej się w tonącym samochodzie na ul. Pod Trzema Mostami!

Prezydent Michał Powałowski spotkał się w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie i podziękował Panu Krzysztofowi i Panu Wojciechowi za uratowanie życia kobiecie, która została uwięziona w zalanym samochodzie!

Prezydent wręczył Gnieźnieńskim Bohaterom Listy Gratulacyjne z podziękowaniami i upominki!

Komendantka Marta Kacprzycka wręczyła Panom okolicznościowe Medale!

Krzysztof Frankowski przekazał, że to była trudna i wyczerpująca akcja! W ostatniej chwili uratowali życie kobiecie uwięzionej w bagażniku samochodu! Kiedy udało im się otworzyć ten bagażnik, to woda prawie w całości zalewałakobietę!

Pan Krzysztof tłumaczył, że znalazł się w tym miejscu dlatego, że kiedy zobaczył zdjęcia tych zalanych samochodów na ul. Pod Trzema Mostami, to intuicja podpowiadała mu, żeby sprawdzić, czy w tych autach nie ma nadal ludzi! Dlatego pojechał to sprawdzić i tam spotkał Pana Wojciecha, który już próbował ratowaćkobietę!

Pan Wojciech wspomina to wydarzenie bardzo ciężko! Wyjaśnił, że gdy podpłynął do tego samochodu, w którym była uwięziona kobieta, to usłyszał pukanie i natychmiast postanowił otworzyć klapę bagażnika! Dalej opowiadał, że za pierwszym razem się nie otworzyła, a dopiero za drugim! Następnie z boku podpłynął już Pan Krzysztof i razem pomogli tej kobiecie wydostać się z bagażnika!

Prezydent podziękował Panom za odwagę, opanowanie i wielką empatię! Na koniec dodał, że jesteśmy dumni z tego, że Gniezno ma takich Mieszkańców!

Komendantka Marta Kacprzycka przekazała, że kobieta, której życie było zagrożone, zdążyła zadzwonić na numer alarmowy 112! Kiedy tylko usłyszała to zgłoszenie, to natychmiast poleciła strażakom, żeby wsiedli w samochód kwatermistrzowski i od razu pojechali na miejsce zdarzenia!

Z Komendy Straży do ul. Pod Trzema Mostami jest krótki odcinek drogi i strażacy byli szybko na miejscu! Kiedy podpłynęli na łódce do tej kobiety, to była już ona na zewnątrz! Strażacy widząc, ile wysiłku kosztowała tych mężczyzn akcja ratunkowa, szybko przejęli od nich poszkodowaną i bezpiecznie ewakuowali ją na ląd!

Komendantka wytłumaczyła, że od momentu zgłoszenia strażacy na miejsce dojechali w 2-3 minuty pomimo trudnych warunków!

Kobieta, której Panowie Krzysztof i Wojciech uratowali życie, podziękowała im już wcześniej osobiście!