fbpx
Gnieźnieński Sztab WOŚP
Gnieźnieński Sztab WOŚP

Siema! Gniezno po raz kolejny gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Na ulicach, w ośrodkach kultury czy na obiektach sportowych Pierwszej Stolicy Polski odbyły się dzisiaj licytacje, aukcje i zbiórki pieniędzy do puszek WOŚP w szczytnym celu leczenia „Płuc po pandemii”! Zobaczcie naszą relację z 32. Finału WOŚP z różnych miejsc w naszym mieście, bo „Tu wszystko gra OK”!

Od wczesnych godzin porannych w niedzielę, 28 stycznia, na ulicach Gniezna pojawili się wolontariusze, którzy zbierali pieniądze do puszek WOŚP i przyklejali darczyńcom czerwone serduszka!

Od samego rana na Rynku dla Wielkiej Orkiestry zebrała się Nocna Jazda Samochodem Bez Celu Gniezno! Każdy, kto wrzucił do puszki, mógł się przejechać wypasionym samochodem! Do zbiórki na rzecz WOŚP na Rynku włączyli się również gnieźnieńscy Strażacy!

Na Rynek przybyła również Stajnia pod Wierzbami Jankówko, a wszystkie osoby, które zasiliły ich puszkę, mogły przejechać się bryczką czy też nawet w siodle!

Od godz. 10.00, każdy kto chciał grać na sportowo, mógł skorzystać z Pikniku Biegowego dla WOŚP z Klubem Altom na Bieżni Lekkoatletycznej na Stadionie Mieszka! Tam też licytowali i wrzucali do puszki sportowcy!

Do południa grali z WOŚP także w Miejskim Ośrodki Kultury w Gnieźnie! Sala widowiskowa zapełniła się w całości dziećmi wraz z rodzicami, którzy postanowili wesprzeć WOŚP, a przy okazji obejrzeć spektakl dla dzieciFuzjo-Iluzja”! Po nim miejsce miały warsztaty plastyczne dla najmłodszych! W MOKu odbyły się również japońskie warsztaty Hana Kanzashi organizowane przez Fantasmagorię!

W samo południe z MOKu wyjechał Grający autobus, który przez trzy godziny jeździł po całym mieście i w różnych dzielnicach zbierał pieniądze!

Na wolontariuszy ciepły posiłek i napoje czekały m.in. w Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy ul. Kilińskiego w Gnieźnie!

Od godz. 15.00 dla wszystkich otworzyło się eSTeDe, w którym znajdował się Gnieźnieński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W trakcie Rodzinnych Warsztatów z Sercem w eSTeDe trwały licytacje Gnieźnieńskiego Sztabu WOŚP!

Kliknij i przejdź
na Allegro
Gnieźnieńskiego Sztabu WOŚP!

Centrum Kultury Scena to Dziwna w Gnieźnie przygotowało dla wszystkich wiele atrakcji! Każdy, kto wsparł WOŚP zasilając puszkę, mógł wziąć udział m.in. w przygotowanym przez harcerzy pokazie nauki pierwszej pomocy, skorzystać z fotobudki, przenieść się do świata wirtualnego przy pomocy gogli VR, pomalować sobie twarz, skorzystać z usług fryzjerskich czy obejrzeć wystawę pojazdów wojskowych Militarni Gniezno!

Szef Gnieźnieńskiego Sztabu WOŚP, Marek Wiertel, podziękował wszystkim wolontariuszom, osobom zaangażowanym w organizację oraz darczyńcom! Przekazał również, że na godz. 20.00 w Gnieźnie zebrano prawie 200 tys. zł, a liczenie nadal trwa!

Chwilę po północy, 29 stycznia, Gnieźnieński Sztab WOŚP poinformował na swojej stronie na Facebooku o rekordowej zbiórce! W tym roku Wszyscy wspólnie zagraliśmy i przyczyniliśmy się do zebrania 330 058,38 zł! Jak informuje Sztab, suma zwiększy się jeszcze o kwoty z aukcji na Allegro i skarbonkę Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy!

Kliknij i wesprzyj
eSkarbonkę
Gnieźnieńskiego Sztabu WOŚP!

Wieczorem na scenie zaprezentowały się zespoły Shaley i Kwartet ProForma!

Tegoroczne wydarzenia WOŚP w Gnieźnie zakończyły się o godz. 20.00 Światełkiem do Nieba!