fbpx
Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna
Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna

Wiek przedszkolny to czas, w którym kształtują się nawyki dzieci, w tym również czytelnicze. Warto więc wykorzystać ten moment, tym bardziej że czytając dzieciom poszerzamy ich wiedzę o człowieku, o świecie oraz dostarczamy naszym pociechom całego bogactwa przeżyć!

Aby zachęcić dzieci do słuchania, a rodziców do głośnego czytania zostały zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i BAZĘ Centrum Edukacji KreatywnejPierwsze Czytanki” realizowane w ramach projektu „Laboratorium Słowa 2023”.

Przeprowadzono 30 spotkań czytelniczych dla 3250 dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Książkowym tematom patronowała akcja Cała Polska Czyta Dzieciom.

Przeprowadzone zajęcia dzięki swojemu zróżnicowaniu pokazały, że książka może być źródłem wiedzy, zabawy literackiej, teatralnej, plastycznej i ruchowej.

Zajęcia były ukierunkowane na wszechstronne wspieranie rozwoju dziecka, pobudzały ich aktywność, wzmacniały kompetencje i więzi między rodzicem a dzieckiem, pokazując w końcu, jak współpracować w gronie rówieśników. Wspólnie spędzony czas był przede wszystkim dobrą, swobodną zabawą.

Projekt „Laboratorium Słowa 2023” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.