fbpx
Zawierała umowy na cudze dane. Usłyszała 17 zarzutów
Źródło: KPP w Gnieźnie
Źródło: KPP w Gnieźnie

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą przedstawili 17 zarzutów oszustwa 37-letniej kobiecie z Gniezna.

Pierwsze sygnały o nieuczciwej gnieźniance do organów ścigania wpłynęły w marcu 2023 roku, kiedy to do komendy Policji zgłosiła się mieszkanka naszego miasta informując o oszustwie na jej szkodę.

Sprawą zajęli się policjanci na co dzień zwalczający przestępczość gospodarczą, a nadzór nad postępowaniem objęła Prokuratura Rejonowa.

Kilkumiesięczne dochodzenie doprowadziło do zatrzymania i postawienia 37-letniej kobiecie z Gniezna 17 zarzutów oszustwa na łączną kwotę około 30 tys. zł.

Podejrzana, która dysponując danymi osobowymi innych osób, które to dane pozyskała podczas rozliczeń skarbowych, lub pośredniczenia w pożyczkach na dane tych osób, podszywała się pod nich i zawierała kolejne pożyczki podrabiając podpisy.

Kobieta przyznała się do zarzucanych czynów i złożyła wyjaśnienia.

Wobec zatrzymanej prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Sprawa jest rozwojowa. Postępowanie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, którzy gromadzą materiał dowodowy dotyczący innych osób, na których dane mogły zostać zawarte pożyczki przez podejrzaną.

Kobieta była wcześniej notowana za podobne przestępstwa.

Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Tagi