fbpx
Radni sprawdzili bezpieczeństwo na placach zabaw
Radni Gminy Gniezno skontrolowali place zabaw
Radni Gminy Gniezno skontrolowali place zabaw

Dziś radni Gminy Gniezno na wyjazdowym posiedzeniu komisji ocenili czystość i bezpieczeństwo na placach zabaw.

Radni z komisji gospodarki rolnej, ochrony środowiska i porządku publicznego przeprowadzili kontrolę na 9 placach zabaw w miejscowościach: Osiniec (2 place zabaw), Lubochnia, Wierzbiczany, Kalina, Lulkowo, Łabiszynek, Strzyżewo Smykowe i Strzyżewo Paczkowe. Przewodnicząca Maria Brykczyńska poinformowała, że przeprowadzają takie kontrole raz na dwa lata. W związku z tym, że mają do sprawdzenia 17 gminnych placów zabaw to robią to na dwie tury. Pierwsza odbyła się właśnie dziś, a kolejne 8 placów zostanie skontrolowanych na kolejnym październikowym posiedzeniu komisji.

Po sprawdzeniu wszystkich placów zabaw radni ocenili ich czystość w skali od 1 do 10 w większości na 10. Sześć placów zabaw (dwa w Osińcu, w Lubochni, w Wierzbiczanach, w Kalinie i w Strzyżewie Paczkowym) otrzymało 10 punktów, a pozostałe trzy (w Lulkowie, w Łabiszynku i w Strzyżewie Smykowym) po 9 punktów. Jeżeli chodzi o oceny za bezpieczeństwo na placach zabaw to są podobne, tylko w dwóch przypadkach trochę niższe. I tak 10 punktów otrzymały place zabaw: w Lubochni, w Kalinie i w Łabiszynku, 9 punktów place zabaw: w Osińcu, w Wierzbiczanach, w Lulkowie i w Strzyżewie Paczkowym, a po 8 punktów place zabaw: w Osińcu i w Strzyżewie Smykowym.

Podsumowując na 9 skontrolowanych przez radnych placach zabaw jest czysto i bezpiecznie. Radni przekazali klika uwag urzędnikowi, który brał także udział w komisji. Na niektórych placach zabaw trzeba na przykład przeprowadzić konserwację zjeżdżalni, dosypać piasek do piaskownicy czy pod zjeżdżalnie i huśtawki, naprawić płoty, wymienić siatki w bramkach do piłki nożnej oraz piłkołapy, wymienić startą nawierzchnię boiska do gry w koszykówkę, odmalować niektóre sprzęty do zabawy czy podstawić paliki pod młode drzewka.

Ponadto trzeba dodać, że na większości placów zabaw są na bieżąco uzupełniane nowe sprzęty zarówno do zabawy dla dzieci jak na przykład tyrolka, jak i dla starszych mieszkańców gminy m.in. siłownie plenerowe do ćwiczeń.

Radni, którzy wzięli udział w wyjazdowym posiedzeniu komisji gospodarki rolnej, ochrony środowiska i porządku publicznego to: przewodnicząca Maria Brykczyńska, radna Wioletta Nawrocka, radna Kamila Butrymowicz, radny Bolesław Dziel, radny Ryszard Majewski, radny Zygmunt Lewandowski i radny Patryk Dobrzyński.