fbpx
Rondo Gnieźnieńskich Olimpijczyków zostanie przebudowane!
Od lewej: Starosta Tomasz Budasz i Dyrektor Stanisław Dolaciński
Od lewej: Starosta Tomasz Budasz i Dyrektor Stanisław Dolaciński

W poniedziałek, 27 maja, na briefingu prasowym przed Starostwem Powiatowym w Gnieźnie, Starosta Tomasz Budasz i Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Stanisław Dolaciński poinformowali, że tymczasowe Rondo Gnieźnieńskich Olimpijczyków zostanie przebudowane!

Starosta Tomasz Budasz przekazał, że jedną z pierwszych decyzji Starostwa Powiatowego wspólnie z Powiatowym Zarządem Dróg jest podjęcie decyzji o rozpoczęciu prac związanych z modernizacją Ronda Gnieźnieńskich Olimpijczyków, które od wielu lat jest rondem tymczasowym i musi ulec zmianie!

Pierwszym etapem przebudowy jest przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, która pozwoli ocenić zakres prac drogowych! Przetarg na wyłonienie wykonawcy został ogłoszony 22 maja, a otwarcie ofert nastąpi 3 czerwca! Na przygotowanie dokumentacji wykonawca będzie miał 11 miesięcy!

Dyrektor Stanisław Dolaciński poinformował, że Powiatowy Zarząd Dróg, jako Inwestor w imieniu Powiatu Gnieźnieńskiego, ogłosił 22 maja przetarg na realizację inwestycji drogowej Przebudowy skrzyżowania typu rondo przy zbiegu ulicy m.in. Witkowska i Wrzesińska!

Na pytanie, jak duże to będzie rondo, Dyrektor odpowiedział, że takie informacje typowo techniczne może podać nam tylko wyłoniony w przetargu wykonawca, który przedstawi swoją koncepcję!

Dyrektor dodał, że są 2 możliwości. Powstanie jedno dużo rondo albo rondo w kształcie ósemki! To wszystko zależy od koncepcji, jaką przedłoży Powiatowi wyłoniony w przetargu projektant! Jak duże to będzie rondo dowiemy się dopiero, gdy będzie gotowa dokumentacja projektowo-kosztorysowa!

Dyrektor nie był także w stanie odpowiedzieć na pytanie ile będzie kosztowała budowa tego ronda. Przekazał, że dopiero kosztorys inwestorski pokaże nam, jaki będzie koszt budowy tego ronda.

Od 13 lat Rondo Gnieźnieńskich Olimpijczyków miało charakter tymczasowy! Zarządcą tego ronda do sierpnia zeszłego roku był Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, a obecnie Zarządcami rondaPowiat Gnieźnieński i Miasto Gniezno, dlatego teraz zdecydowano o przebudowie tego ronda!

Samorządowcy przewidują, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowe rondo powstanie w ciągu najbliższych 2 lat!