fbpx
Jarosław Mikołajczyk otrzymał podziękowania od starosty i radnych
Jarosław Mikołajczyk
Jarosław Mikołajczyk

Podziękowania i słowa uznania za dotychczasowe osiągnięcia zawodowe od Starosty Gnieźnieńskiego i Rady Powiatu Gnieźnieńskiego otrzymał Jarosław Mikołajczyk, edukator Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Na obradach sesji Rady Powiatu okolicznościowy grawerton, gratulacje za otrzymaną nagrodę i podziękowania za wieloletnie zaangażowanie na rzecz edukacji społecznej i dokumentowania historycznych dziejów oraz ciekawostek powiatu gnieźnieńskiego, a także za znaczący wkład w pielęgnowanie pamięci o lokalnej tożsamości przekazali Jarosławowi Mikołajczykowi starosta Piotr Gruszczyński, przewodniczący Dariusz Pilak i radna Danuta Winiarska.

Wyróżniony Jarosław Mikołajczyk podziękował za otrzymane gratulacje i podziękowania staroście i radnym.

Przypomnijmy, w połowie października Jarosław Mikołajczyk odebrał w Warszawie nagrodę BohaterON Publiczności, w kategorii nauczyciel, za największą liczbę oddanych głosów w konkursie internetowym. Nagrodę BohaterONy otrzymują firmy, organizacje pozarządowe, instytucje i osoby prywatne starające się pielęgnować pamięć o historii Polski i jej bohaterach.

Jarosław Mikołajczyk jest edukatorem w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, prowadzi lekcje muzealne, organizuje gnieźnieńskie spacery i spotyka się z pasjonatami historii w ramach Internetowego Muzeum Gniezna. Jako Muzealny Detektyw pisze artykuły, tworzy wystawy, materiały wideo i organizuje spotkania z gwarą poznańską.