fbpx
Tomasz Budasz kandydatem na Starostę Gnieźnieńskiego!
Konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej
Konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej

W piątek, 26 kwietnia, na konferencji prasowej szef lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej Tomasz Budasz poinformował, że został rekomendowany na stanowisko Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego! W konferencji prasowej udział wzięli także starosta Piotr Gruszczyński, prezydent-elekt Michał Powałowski i przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Dariusz Pilak!

Jak przekazał Tomasz Budasz, przed nim dużo pracy i nowych wyzwań! W nowej Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego na 25 radnych, 11 jest z Platformy Obywatelskiej! Platforma Obywatelska utworzy koalicję z Trzecią Drogą (4 mandaty) i Lewicą (2 mandaty), co da im większość 17 mandatów!

Jak poinformował Tomasz Budasz, Zarząd Powiatu będzie liczył 5 osób! 3 osoby będą reprezentowały Platformę Obywatelską, 1 osoba Trzecią Drogę i 1 Lewicę! Starostą i wicestarostą mają zostać członkowie Platformy Obywatelskiej! Kandydatem na starostę będzie Tomasz Budasz!

Ponadto Tomasz Budasz dodał, że jako najsilniejsze ugrupowanie w Starostwie Powiatowym uważa, że będą mieli prawo desygnować przewodniczącego Rady Powiatu Gnieźnieńskiego! Ich kandydatem ponownie będzie Dariusz Pilak!

Dariusz Pilak powiedział, że wczoraj zakończyli kadencję, która ostatecznie wygaśnie 30 kwietnia, a przed nimi nowa kadencja, która będzie bardzo ważna, ponieważ wreszcie otwiera się perspektywa środków unijnych i czekają nas obchody tysięcznej rocznicy koronacji królewskich!

Obecny na konferencji prasowej starosta Piotr Gruszczyński, któremu kończy się kadencja, pogratulował Tomaszowi Budaszowi!

Przypomniał także, że na samym początku tej kadencji złożył deklarację, że będzie starostą tylko przez jedną kadencję. Tak jak Tomasz Budasz dotrzymał słowa, że będzie prezydentem dwie kadencje, tak on robi to samo!

Ponadto zaznaczył, że jeżeli chodzi o finanse Starostwa Powiatowego w Gnieźnie i inwestycje, to oddaje to w dobre ręce!

Prezydent-elekt Michał Powałowski powiedział, że w Radzie Miasta Gniezna też mają szeroką koalicję, a to jest gwarancją stabilności i dobrej pracy!

Prezydent-elekt przekazał, że jego pierwszym zastępcą będzie Joanna Śmigielska. Nazwisko drugiego zastępcy prezydenta poznamy na początku maja!

Wyraził także zadowolenie z faktu, że prezydent Tomasz Budasz będzie starostą i będą mogli razem współpracować i działać dla dobra mieszkańców miasta i powiatu!

Pierwsze obrady sesji Rady Miasta Gniezna kadencji 2024-2029 odbędą się 6 maja, a Rady Powiatu Gnieźnieńskiego 7 maja!