fbpx
Schronisko dla Zwierząt w Gnieźnie z dotacją 60 tys. zł!
Schronisko dla Zwierząt w Gnieźnie otrzymało dotację!
Schronisko dla Zwierząt w Gnieźnie otrzymało dotację!

We wtorek, 26 marca, w Schronisku dla Zwierząt w Gnieźnie zastępczyni prezydenta Joanna Śmigielska podpisała z Jackiem Bogusławskim z Zarządu Województwa Wielkopolskiego umowę dotyczącą programu „Wielkopolska przyjazna zwierzętom”, w ramach której Schronisko otrzyma dotację w wysokości 60 tys. zł!

Schronisko dla Zwierząt w Gnieźnie otrzyma w ramach programuWielkopolska przyjazna zwierzętom 30 tys. zł z budżetu Województwa Wielkopolskiego i 30 tys. zł z budżetu Miasta Gniezna! Łącznie 60 tys. zł zostanie przeznaczone m.in. na doposażenie Schroniska i akcje promocyjne dotyczące adopcji!

To już drugi raz, gdy Schronisko dla Zwierząt w Gnieźnie otrzymuje dotację w ramach programu Wielkopolska przyjazna zwierzętom”. Taką samą kwotę otrzymało już w zeszłym roku!

Celem programu pod nazwą „Wielkopolska przyjazna zwierzętom” jest zachęcanie gmin z terenu województwa wielkopolskiego do podejmowania działań mających na celu minimalizowanie bezdomności zwierząt, ich leczenie, poprawę ich dobrostanu oraz warunków bytowych, jak również zachęcanie posiadaczy psów do utrzymywania czystości na terenie gminy!

W Schronisku przebywa obecnie 65 psów i 10 kotów. Zajmuje się nimi 5 pracowników.

Kierowniczka Schroniska Katarzyna Fikus przekazała, że potrzebni są wolontariusze, którzy pomogą przy opiece nad zwierzętami!

Schronisko dla Zwierząt w Gnieźnie mieści się przy ul. Kawiary 40.