fbpx
Podziękowano Wolontariuszom pomagającym przy biegach!
Spotkanie z Wolontariuszami pomagającymi przy gnieźnieńskich biegach
Spotkanie z Wolontariuszami pomagającymi przy gnieźnieńskich biegach

Dziś w Hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie zastępca prezydenta Michał Powałowski wraz z dyrektorem biegów Andrzejem Krzyścinem podziękowali wszystkim Wolontariuszom, którzy pomagają przy organizacji trzech gnieźnieńskich biegów.

Wszystkim Wolontariuszom, na specjalnie przygotowanej scenie, podziękowali zastępca prezydenta Michał Powałowski i dyrektor Andrzej Krzyścin. Wręczyli oni także każdemu dyplom uznania i drobne upominki.

Zastępca prezydenta Michał Powałowski powiedział, że dzięki pracy, którą podczas biegów wykonują Wolontariusze, oni biegacze mogą spokojnie biec. Wiedzą, że zawsze ktoś poda im kubeczek z wodą, a to jest dla biegaczy bardzo ważne, szczególnie kiedy jest upalny dzień.

Natomiast dyrektor Andrzej Krzyścin zaznaczył, że myślą o Wolontariuszach nie tylko kiedy są potrzebni podczas organizacji imprez sportowych, ale przez cały czas. Dodał też, żeby młodzi ludzie nie oddalali się od sportu i zachęcał ich, żeby także spróbowali swoich sił w biegach, podczas których nie są akurat Wolontariuszami.

Wolontariusze podczas biegów mają do wykonania różne zadania, dlatego też podzieleni są na grupy: porządkową, zabezpieczenia trasy, punktów odżywczych, zawodów, kibicowania, gastronomiczną, depozytu mobilnego, z Lednogóry i z Owieczek.

W trzech gnieźnieńskich biegach: Biegu Europejskim, Biegu Lechitów i Biegu Niepodległości razem uczestniczy około 5 tysięcy biegaczy, od najmłodszych do najstarszych. Przy organizacji tych biegów pomaga 500 wolontariuszy.

Ostatnie takie spotkanie odbyło się w 2019 roku.

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom!

Najnowsze komentarze