fbpx
Źródło: I LO w Gnieźnie
Źródło: I LO w Gnieźnie

To już kolejny raz, gdy wnętrze I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie zmieniło się w kalejdoskop miejsc z całego świata. Stało się tak za przyczyną obchodzonego dorocznie Dnia Języków Obcych.

Przechadzając się korytarzami „szesnastki” i zaglądając do poszczególnych sal, można było dziś odbyć niejedną fascynującą podróż.

Uczniowie przygotowali prawdziwą ucztę, w znaczeniu dosłownym oraz w przenośni. Przygotowano potrawy z całego świata, z Anglii, Szkocji, USA, Japonii, Korei Południowej, Hiszpanii, Francji, Kanady, Austrii, Walii, Egiptu oraz wielu innych.

Prócz wspaniałych kulinarnych doznań można było zdobyć wiele ciekawych informacji na temat „odwiedzanych” krajów, spotkać znamienite postaci ze świata historii, kultury, sztuki oraz sprawdzić swoją wiedzę w quizach i konkursach.

Stoiska były oceniane przez jury, w skład którego wchodzili nauczyciele i uczniowie liceum. Walka była zażarta, a dyskusje komisji burzliwe jednak udało się wyłonić zwycięzców.

Wyróżnienia zdobyło stoisko klasy 1BHiszpania, 3 miejsce zdobyli uczniowie klasy 2BAustria, miejsce 2 wywalczyła klasa 4D, ze stoiskiem prezentującym Koreę Południową, a bezapelacyjnym zwycięzcą okazało się stoisko Egiptu przygotowane przez uczniów klasy 4A.

Gratulujemy wszystkim uczniom!

I tym razem nie zawiodła uczniowska kreatywność i zaangażowanie. Nic dziwnego, że jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez w kalendarium szkoły. Teraz można tylko życzyć wszystkim, którzy się zaangażowali w powodzenie tego dnia, prawdziwych podróży i przygód!

Do zobaczenia za rok!