fbpx
Strzelec Gniezno na zawodach w Biedrusku
Drużyna Strzelec Gniezno
Drużyna Strzelec Gniezno

Drużyna Strzelca Gniezno w składzie Maciej Zielenow, Robert Zielenow i Roman Czarniak w sobotę, 21 października, stanęła do rywalizacji w ramach XXIV Międzynarodowego Mitingu „Patrol POLSKA 2023” na strzelnicy poligonowej w Biedrusku zajmując V miejsce.

W sobotni poranek 30 trzyosobowych zespołów z Polski, Niemiec, Włoch i Czech rozpoczęło zmagania w Patrol Poland 2023. Rywalizacja prowadzona była w 3 konkurencjach strzeleckich: Karabin wojskowy, Pistolet maszynowy i Pistolet wojskowy oraz konkurencji poza strzeleckiej – Rzut granatem treningowym.

Razem na wynik drużyny składało się 9 strzelań i 3 serie rzutów. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się gnieźnieńska drużyna, która wśród silnych ekip zajęła V miejsce wyrównując swój najlepszy wynik z minionych lat, chodź do osiągnięcia historycznego rezultatu w postaci podium zabrakło naprawdę niewiele, co pokazują poniższe wyniki.

W konkurencji Pistolet maszynowy drużynowo gnieźnieńska ekipa uzyskała najlepszy wynik spośród startujących drużyn – 274 punkty, co było także najlepszym drużynowym wynikiem we wszystkich konkurencjach. Z drugim rezultatem gnieźnianie zakończyli rywalizację w konkurencji Pistolet wojskowy, a także Rzut granatem. Do pełni szczęścia zabrakło kilku punktów z Karabinu wojskowego. Do IV miejsca Strzelec Gniezno stracił zaledwie 4 punkty, a do miejsc na podium odpowiednio 20 i 24.

Indywidualnie największe wiano punktowe do dorobku drużyny wniósł Maciej Zielenow uzyskując 268 punktów (81+81+91+15), drugi wynik uzyskał Robert Zielenow zdobywając 256 punktów (75+85+88+8) a trzeci wynik Romana Czarniaka to 233 punkty (31+92+95+15).

Wśród wyników indywidualnych Maciej Zielenow i Roman Czarniak uzyskali maksymalny możliwy do zdobycia wynik w konkurencji Rzut granatem, ponadto Roman Czarniak odnotował III wynik w konkurencji Pistolet maszynowy i IV w Pistolecie wojskowym.

Ponadto reprezentanci Strzelca Gniezno wywalczyli także 8 odznak strzeleckich WSAR za wyniki osiągnięte podczas XXIV Międzynarodowego Mitingu „Patrol POLSKA 2023” – 1 złotą, 4 srebrne i 3 brązowe.

Osiągnięte wyniki podczas międzynarodowego mitingu zarówno cieszą jak i pozostawiają pewien niedosyt. Jednakże V miejsce drużyny Strzelca Gniezno w tak silnie obsadzonych zawodach należy rozpatrywać w kategorii sukcesu, a to czego nie udało się osiągnąć pozostanie celem na kolejny sezon.