fbpx
Spotkanie z podróżniczką i koncert akordeonowy dla seniorów
Źródło: Gmina Gniezno
Źródło: Gmina Gniezno

W tym tygodniu w Gminie Gniezno odbywają się Dni Seniora. W trakcie trzech dni seniorzy mogli skorzystać z badań profilaktycznych, wysłuchać koncertu akordeonowego Bayan Brothers, spotkać się z podróżniczką Aliną Kłos i zwiedzić Wzgórze Lecha.

Wczoraj w świetlicy wiejskiej w Mnichowie odbyło się spotkanie z Aliną Kłos, która objechała dookoła Polskę na rowerze i koncert akordeonowy duetu Bayan Brothers. Na początku spotkania wójt Maria Suplicka złożyła wszystkim seniorom życzenia z okazji Dnia Seniora. 

Alina Kłos w tym roku objechała dookoła Polskę na rowerze w 67 dni i pokonała 3500 kilometrów. Podczas spotkania Alina Kłos chętnie odpowiedziała na wszystkie pytania, a nie było ich mało. Przekazała uczestnikom pogadanki ciekawostki na temat m.in. co znalazło się w jej bagażu, jak wyglądało planowanie trasy, gdzie nocowała, jak zareagowała jej rodzina i czy dostała mandat. Po spotkaniu z podróżniczką, która jest mieszkanką gminy Gniezno na scenie wystąpił duet Bayan Brothers. Muzycy podbili serca seniorów nieprzeciętnym poczuciem humoru i godnymi podziwu umiejętnościami.

Bayan Brothers to duet muzyków, który powstał w 2007 roku z inicjatywy Łukasza Mirka i Mateusza Dońca. Od 2014 roku Mateusza zastąpił Aleksander Jakubów. Muzycy grają style muzyki klasycznej, rozrywkowej, tango, jazz czy folk. Koncertowali w Singapurze, Indonezji, Francji, Węgrzech, Niemczech, Holandii, Malezji. Nagrywali dla regionalnych oraz ogólnopolskich komercyjnych stacji telewizyjnych. Występowali w programie Mam Talent. Dodatkowo muzycy grają w innych zespołach, dzięki którym zdobywają muzyczne doświadczenia, koncertując na festiwalach m.in. w Peru, Chinach i Indiach.