fbpx
Urząd Marszałkowski o Placu przed Teatrem Fredry w Gnieźnie!
Źródło: Facebook Tomasza Budasza
Źródło: Facebook Tomasza Budasza

W piątek, 23 lutego, prezydent Tomasz Budasz otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu pismo w sprawie Placu przed Teatrem Fredry w Gnieźnie! Z jego treści wynika, że Plac ma zostać na nowo zagospodarowany! Na bardziej zielony!

Przypomnijmy, że na początku stycznia prezydent Tomasz Budasz informował na swoim Facebooku, że przed Świętami spotkał się z marszałkiem Markiem Woźniakiem, z którym rozmawiał m.in. o odbrukowaniu części Placu przed Teatrem Fredry i przeznaczeniu około 40% tego miejsca na zieleń! Obecnie jest to 15%.

Prezydent wystosował również pismo w tej sprawie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

W tym tygodniu otrzymał odpowiedź, w której Urząd Marszałkowski pozytywnie odnosi się do uwag Prezydenta!

W piśmie skierowanym do prezydenta Tomasza Budasza dyrektor Departamentu Kultury Włodzimierz Mazurkiewicz przekazał, że Urzędowi Marszałkowskiemu, jako Organizatorowi tej instytucji kultury, zależy, aby przestrzeń, która służy mieszkańcom i przybywającym do Gniezna odbiorcom oferty kulturalnej, jak i wszelkie aspekty działalności Teatru, nie były źródłem sporów czy jakichkolwiek lokalnych problemów!

Dyrektor Włodzimierz Mazurkiewicz przyznał prezydentowi Tomaszowi Budaszowi, że Plac przed Teatrem wymaga nowego projektu, uwzględniającego zagospodarowanie tego miejsca jako terenu zieleni!

W tym roku Teatr Fredry planuje rozpocząć rozbudowę istniejącego budynku. Ma powstać m.in. Scena Kameralna, a jej budowa ma potrwać około 2 lata!

Kliknij i przeczytaj
„Nowa Scena Kameralna powstanie
na dachu Teatru Fredry w Gnieźnie!”
na Gniezno.NEWS

Jak zapewnia w piśmie do prezydenta dyrektor Włodzimierz Mazurkiewicz, będą czynić starania, aby sygnalizowane względem tego miejsca potrzeby zostały wzięte pod uwagę przy okazji realizacji rozpoczynającej się w bieżącym roku inwestycji.

Dyrektor zwróci się także do dyrektor Teatru Fredry Joanny Nowak z zaleceniem, aby planowany projekt był konsultowany z władzami Miasta Gniezna!