fbpx
Prawie połowa pieniędzy na odśnieżanie w Powiecie Gnieźnieńskim już wydana!
Dyrektor Stanisław Dolaciński
Dyrektor Stanisław Dolaciński

W ostatnich tygodniach zima daje się nam we znaki! Jeszcze w zeszłym tygodniu intensywnie padał śnieg i było mroźno, a już w tym tygodniu mamy obfite opady deszczu, silny wiatr i plusowe temperatury! O koszty utrzymania zimowego dróg powiatowych dyrektora Stanisława Dolacińskiego na obradach sesji w czwartek, 25 stycznia, pytał radny Leszek Figaj.

Radny Leszek Figaj zapytał dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Stanisława Dolacińskiego o wielkość środków finansowych zabezpieczonych na odśnieżanie, bo zima się jeszcze nie skończyła i jak wygląda współpraca z Gminami w tej kwestii.

Dyrektor odpowiedział, że jeżeli chodzi o środki finansowe zabezpieczone na okres zimowy, to nie ma na obecną chwilę żadnego niebezpieczeństwa. Przyznał jednak, że wydali już bardzo dużo w porównaniu z rokiem ubiegłym. W zeszłym roku na koniec stycznia wydali 213 tys. zł, a w tym roku wydali już 440 tys. zł!

Zima to jest plan finansowy, który jest związany z okresem styczeń, luty, a można powiedzieć nawet marzec oraz listopad i grudzień. My mamy środki finansowe zabezpieczone na tę chwilę na milion sto złotych. To nie jest duża kwota. Zakładam, że okres zimowy jeszcze się nie skończył, a nawet gdyby się skończył, to oczywiście pewne środki muszą być zabezpieczone w ramach przygotowania do zimy

– tłumaczył dyrektor Stanisław Dolaciński

Dyrektor wyjaśnił także radnym, że gdyby się okazało, że pierwszy kwartał tego roku pochłonie te wszystkie środki finansowe zabezpieczone na utrzymanie zimowe w tym roku, to Zarząd Dróg zwróci się do powiatu o zwiększenie tej puli.

Ponadto dyrektor zapewnił radnych, że współpraca z Gminami jest dobra i jeżeli sytuacja tego wymaga, to są w stałym kontakcie z osobami, które zajmują się w poszczególnych Gminach sprawami drogowymi.

Dyrektor dodał także, że teraz, kiedy już nie ma śniegu, to na drogach pojawiały się dziury, które będą na bieżąco naprawiane, żeby było jak najmniej zdarzeń drogowych i kolizji, bo to jest dla nich najważniejsze!

Ta zima niestety pokazuje pewne anomalia, które obejmują nie tylko Miasto Gniezno i Powiat Gnieźnieński, ale inne tereny. Wszystko będziemy robić, aby dla poprawy bezpieczeństwa poprawić komfort jazdy mieszkańców

zakończył dyrektor Stanisław Dolaciński
Najnowsze komentarze