fbpx
Będą nowe miejsca parkingowe przed szpitalem
Źródło: Powiat Gniezno
Źródło: Powiat Gniezno

Gnieźnieński Szpital Pomnik Chrztu Polski przy ul. 3 Maja zyska niebawem nowe udogodnienia parkingowe, które nie tylko zwiększą liczbę miejsc postojowych, ale także poprawią komfort korzystania z terenu szpitala.

Przy szpitalu powstają 22 nowe miejsca parkingowe, w tym 2 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Kierując się zasadą równości dostępu, inwestycja uwzględnia potrzeby wszystkich użytkowników.

Dodatkowo dla poprawy bezpieczeństwa pieszych, wykonany zostanie nowy chodnik o szerokości minimum 2 metrów.

Zależy nam nie tylko na zwiększeniu liczby miejsc parkingowych, ale także na stworzeniu przyjaznego otoczenia dla wszystkich, zarówno pieszych, jak i kierowców

– podkreśla starosta Piotr Gruszczyński

Jak informuje inwestor, samochody będą parkowane skośnie i prostopadle do drogi oraz chodnika, co zwiększa efektywność korzystania z przestrzeni i pozwala pomieścić większą liczbę pojazdów.

W ramach tej inwestycji postój taksówek zostanie przeniesiony na łącznik ulicy Grzybowo i 3 Maja, co dodatkowo usprawni rotację aut pod samym szpitalem.

W wyniku tych zmian znikną miejsca parkingowe po lewej stronie przy Skwerze im. Adeli i Marcina Sasów.

Jednak, aby zachować estetykę przestrzeni, powstaną trzy enklawy z zielenią między nowymi miejscami postojowymi, co spowoduje, że obszar będzie spójny z niedawno przebudowaną ulicą Grzybowo.

Chcemy przede wszystkim zmodernizować infrastrukturę, ale również zadbać o estetykę otoczenia. Zieleń to nie tylko ozdoba, ale także istotny element wpływający pozytywnie na jakość życia mieszkańców

– dodaje wicestarosta Anna Jung

Realizacją tego zadania zajmuje się Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie, który wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów i personelu medycznego.

W ramach inwestycji przed wyjazdem z nowego budynku szpitala dodatkowo wydzielone zostaniemartwe pole” na jezdni, co uniemożliwi zastawianie wyjazdu.

Ponadto, w obrębie nowych miejsc postojowych zostanie wyremontowany chodnik na łączniku ulicy Grzybowo i 3 Maja, a także zainstalowany monitoring, który ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na pobliskim skwerze oraz w okolicy miejsc postojowych.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 590 tys. zł.