fbpx
Próbował udusić partnerkę. Został aresztowany
Źródło: KPP w Gnieźnie
Źródło: KPP w Gnieźnie

Na terenie gminy Kłecko doszło do usiłowania zabójstwa kobiety. 33-letni sprawca został zatrzymany. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w izolacji.

Na początku października mieszkanka gminy Kłecko powiadomiła policjantów o naruszeniu nietykalności cielesnej przez jej 33-letniego partnera. Podczas przesłuchania okazało się jednak, że sprawa jest bardzo poważna.

Do zdarzenia doszło w nocy 2 października. Mężczyzna zamknął pokrzywdzoną w mieszkaniu, a następnie szarpał, popychał, bił a co najgorsze usiłował udusić. Kobieta przez cały czas próbowała się bronić, jednak nie miała siły, żeby się oswobodzić. Jak zeznała, w wyniku duszenia dwukrotnie straciła przytomność. W pewnym momencie udało jej się uciec przez okno. O własnych siłach dotarła na komendę.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali sprawcę, który z uwagi na stan zdrowia musiał pozostać w szpitalu. Po jego opuszczeniu prokurator przedstawił mu zarzuty i zwrócił się z wnioskiem do gnieźnieńskiego sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Podejrzany 33-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w izolacji.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności od 8 do 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.