fbpx
Źródło: KPP w Gnieźnie
Źródło: KPP w Gnieźnie

W piątek, 20 października, po południu w Kiszkowie kryminalni wspólnie z drogówką zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena, w którym pasażerem był 25-letni mieszkaniec tej gminy.

Funkcjonariusze posiadali informacje, że 25-latek może posiadać narkotyki. Mężczyzna ten na widok policjantów zachowywał się bardzo nerwowo. Po wezwaniu wydał funkcjonariuszom około 200 gramów substancji zabronionych, które zostały zabezpieczone do dalszych czynności procesowych.

Z tym samym sprawcą i podobną sytuacją policjanci operacyjni mieli do czynienia w miejscowości Turostowo pod koniec sierpnia tego roku. Wówczas przy 25-latku podczas kontroli drogowej znaleźli niewielką ilość marihuany. Jednak w jego mieszkaniu było już prawie 100 gramów substancji krystalicznej, wagi elektroniczne oraz woreczki strunowe.

Mężczyzna został wtedy zatrzymany i usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości zabronionych substancji. To jednak nie powstrzymało go przed dalszym przestępczym procederem. 

Tym razem prokurator poza przedstawieniem zarzutu zwrócił się do Sądu Rejonowego w Gnieźnie o zastosowanie tymczasowego trzymiesięcznego aresztowania, do którego organ ten się przychylił.

Przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi