fbpx
Literacki Piknik na Trawie 2024 z Promyk Gniezno w MOKu!
Literacki Piknik na Trawie 2024 w MOK Gniezno
Literacki Piknik na Trawie 2024 w MOK Gniezno

Wspólne czytanie, tańce i warsztaty odbyły się w piątek, 24 maja, w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie na międzypokoleniowym Literackim Pikniku na Trawie 2024 zorganizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne Promyk Gniezno!

Piknik planowo miał się odbyć na Zielonym Zapleczu MOKu, ale z powodu mokrej trawy został przeniesiony do Sali Widowiskowej!

Na pierwszym z siedmiu Literackich Pikników na Trawie 2024, dzieciom z gnieźnieńskich Szkół Podstawowych, opowiadanie Natalii Wesołowskiej pt. „Całkiem nowa historia Koziołka Matołka” przeczytała Elżbieta Sobecka!

Następnie dla dzieci wystąpił Zespół Folklorystyczny Obertas z MOK Gniezno! Po występie wszyscy wspólnie zatańczyli Poloneza i Polkę!

Piknik zakończył się warsztatami, na których dzieci przygotowały kartki do Koziołka Matołka! Warsztaty poprowadziły Katarzyna Wilczkowska i Magdalena Bukowska z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Filia w Gnieźnie!

Literackie Pikniki na Trawie to Międzypokoleniowy Projekt Edukacyjno-Animacyjny, którego głównym celem jest promowanie czytelnictwa na płaszczyźnie międzypokoleniowej!

Kliknij i przeczytaj
„Wkrótce Literackie Pikniki
na Trawie 2024
z Promykiem Gniezno!”
na Gniezno.NEWS!

Projekt otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego!