fbpx
Place zabaw w Gminie Gniezno zostały unowocześnione
Radni skontrolowali kolejnych 8 placów zabaw
Radni skontrolowali kolejnych 8 placów zabaw

Radni Gminy Gniezno na wyjazdowym posiedzeniu komisji ocenili czystość i bezpieczeństwo na placach zabaw.

Przypomnijmy, Gmina Gniezno posiada razem 17 placów zabaw. Radni w zeszłym miesiącu skontrolowali 9 z nich w Osińcu (2 place zabaw), Lubochni, Wierzbiczanach, Kalinie, Lulkowie, Łabiszynku, Strzyżewie Smykowym i Strzyżewie Paczkowym i po kontroli stwierdzili, że są one czyste i bezpieczne.

Dziś skontrolowano kolejnych 8 placów zabaw w Mnichowie, Skiereszewie, Piekarach, Pyszczynku, Pyszczynie, Zdziechowie, Modliszewie i Modliszewku. Przewodnicząca Maria Brykczyńska przekazała, że przeprowadzają takie kontrole raz na dwa lata.

Po sprawdzeniu wszystkich placów zabaw radni ocenili ich czystość w skali od 1 do 10 w większości na 10. Sześć placów zabaw (Skiereszewo, Piekary, Pyszczynek, Pyszczyn, Zdziechowa i Modliszewo) otrzymało 10 punktów, a pozostałe dwa (Mnichowo i Modliszewko) po 9 punktów. Jeżeli chodzi o oceny za bezpieczeństwo na placach zabaw to są podobne, tylko w jednym przypadku trochę niższa. I tak 10 punktów otrzymały place zabaw w: Mnichowie, Skiereszewie, Piekarach, Pyszczynku, Pyszczynie, Modliszewie i Modliszewku, a 9 punktów tylko plac zabaw w Zdziechowie.

Podsumowując na 8 skontrolowanych przez radnych placach zabaw jest czysto i bezpiecznie. Radni przekazali klika uwag urzędnikowi, który brał także udział w komisji. Na niektórych placach zabaw trzeba na przykład dosypać piasek do piaskownicy czy pod zjeżdżalnie i huśtawki, naprawić uszkodzony płot, odnowić, albo wymienić piaskownicę, odnowić elementy drewniane czy zawsze pamiętać o kontroli technicznej tyrolek.

Na większości placów zabaw są na bieżąco uzupełniane nowe sprzęty zarówno do zabawy dla dzieci jak na przykład tyrolka, jak i dla starszych mieszkańców gminy m.in. siłownie plenerowe do ćwiczeń. Przewodnicząca Maria Brykczyńska stwierdziła, że od poprzedniej kontroli nastąpiła znaczna poprawa na placach zabaw. Pojawiły się na nich m.in. nowe sprzęty do zabawy, tyrolki, siłownie plenerowe, ogrodzenia, kosze na śmieci, regulaminy i widać, że jest na nich utrzymany na bieżąco porządek. Dodała także, że gmina musi cały czas monitorować i kontrolować te place w celu utrzymania na nich czystości i bezpieczeństwa.

Radni, którzy wzięli udział w wyjazdowym posiedzeniu komisji gospodarki rolnej, ochrony środowiska i porządku publicznego to: przewodnicząca Maria Brykczyńska, radna Wioletta Nawrocka, radna Kamila Butrymowicz, radny Ryszard Majewski, radny Zygmunt Lewandowski i radny Patryk Dobrzyński.