fbpx
Seniorzy przejęli władzę w Gnieźnie
Seniorzy przejęli władzę w Gnieźnie

Tegoroczne Senioralia przyciągnęły tłumy seniorów, a impreza pod żartobliwym hasłem „Seniorzy idą w tango” była niezwykła.

Pogoda dopisała, impreza rozpoczęła się na Rynku, skąd uśmiechnięci, zadowoleni i w odświętnych strojach seniorzy przemaszerowali ulicami Starego Miasta na zabawę do hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie. Kolorowy i głośny przemarsz seniorów prowadzony przez orkiestrę zwrócił uwagę przechodniów, a seniorzy w ten sposób przypomnieli o swoim istnieniu w lokalnym społeczeństwie.

Już na hali sportowej po przywitaniu zarówno zaproszonych gości jak i wszystkich seniorów przez Oliwię Komorowską z Urządu Miejskiego w Gnieźnie nastąpiło przekazanie seniorom klucza do miasta. Symboliczny klucz przekazała Joanna Śmigielska, zastępca prezydenta na ręce Henryka Kota, przewodniczącego Miejskiej Rady Seniorów. Uniósł on klucz w górę i w ten sposób dał znać swoim koleżankom i kolegom, że od tej chwili, na jeden dzień miasto należy do nich i to oni w nim rządzą. Przewodniczący zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Udanej zabawy życzyła także w imieniu Prezydenta Miasta Gniezna jego zastępczyni Joanna Śmigielska.

Na reakcję seniorów nie trzeba było długo czekać. Od razu na parkiecie pojawiły się pierwsze pary i roztańczone seniorki i seniorzy. Do tańca przygrywał Zespół Duet z Gorettą. W przerwach od tańców seniorzy mieli okazję zobaczyć pokaz tanga w wykonaniu Grzegorza Kałmuczaka z partnerką ze Szkoły Tańca „Oscar Dance”.

Kto nie tańczył mógł skorzystać z różnych usług m.in. fryzjerskich, do których zaprosili uczniowie z Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie, badania słuchu wykonywanego przez firmę Fono Medica Aparaty Słuchowe Iwona Król, pomiaru ciśnienia krwi, które przeprowadzało Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie oraz ze stoisk informacyjnych policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie i przedstawicieli Miejskiej Rady Seniorów w Gnieźnie.

Organizatorzy imprezy zapewnili także seniorom gorący posiłek, ciasto i napoje.

W zabawie udział wzięło około 600 osób.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych przypada 1 października.