fbpx
60-latek odpowie za groźby i znęcanie się nad psem
Źródło: KPP w Gnieźnie
Źródło: KPP w Gnieźnie

Trzymiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Gnieźnie wobec 60-latka z gminy Trzemeszno, który usłyszał zarzuty dotyczące uporczywego nękania, znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem oraz znieważenia funkcjonariuszy Policji podczas czynności zatrzymania.

Kilka dni temu policjanci z Trzemeszna przyjęli zawiadomienie od mieszkanki gminy dotyczące gróźb pozbawienia życia, które do kobiety kierował były mąż, mieszkaniec gminy Trzemeszno.

Prokurator zdecydował o zatrzymaniu 60-latka, wobec którego prowadzone jest już postępowanie o uporczywe nękanie pracownika Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

W jednym z budynków na terenie miejsca przebywania zatrzymanego mężczyzny ujawniono truchło psa. Czworonóg nie miał dostępu do wody i karmy. W pobliżu nie było też żadnego pojemnika na pożywienie. Według wstępnej opinii przybyłego na miejsce weterynarza pies został zagłodzony.

19 listopada prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty uporczywego nękania byłej żony, a także znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem doprowadzając do jego śmierci oraz znieważenia funkcjonariuszy Policji podczas czynności zatrzymania.

W dniu 20 listopada Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował o tymczasowym trzymiesięcznym aresztowaniu 60-latka.

Sprawa jest w toku.

Tagi

Najnowsze komentarze