fbpx
Gala Gnieźnianin Roku 2023 Towarzystwa Miłośników Gniezna!
Laureaci nagród Towarzystwa Miłośników Gniezna
Laureaci nagród Towarzystwa Miłośników Gniezna

W piątek, 19 kwietnia, w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbyła się Gala Gnieźnianin Roku 2023 zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Gniezna! Gnieźnianinem Roku 2023 został Dariusz Pilak!

Galę poprowadzili i nagrody wręczali prezes Towarzystwa Miłośników Gniezna Jan Socha i wiceprezes Grażyna Bernaciak!

Wśród gości przybyłych na Galę byli m.in. parlamentarzyści, samorządowcy oraz rodziny i przyjaciele nagrodzonych!

Towarzystwo Miłośników Gniezna przyznało nagrody w 5 kategoriach:

Gnieźnianin Roku 2023

Nagroda Specjalna Roku 2023

Przedsiębiorca Manager Roku 2023

Publikacja Fotograficzna Roku 2023

Publikacja Roku 2023

Nagrodę w kategorii Nagroda Specjalna Roku 2023 odebrali członkowie Zespołu FAN ART za długoletnie krzewienie kultury muzycznej i promowanie Gniezna w kraju i za granicą!

Zespół FAN ART podziękował za otrzymaną nagrodę i wystąpił przed publicznością!

Następnie prezes Jan Socha nagrodę w kategorii Przedsiębiorca Manager Roku 2023 wręczył Józefowi Wojciechowskiemu, właścicielowi Zakładu Budowy i Konserwacji Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Cielimowa!

Nagrodę w kategorii Publikacja Fotograficzna Roku 2023 otrzymał albumJanusz Chlasta. Przemiany 1960-1989”, którego wydawcą jest Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie! Prezes Jan Socha nagrodę wręczył zastępczyni dyrektora MOKu Marcie Pacak i koordynatorowi publikacji Władysławowi Nielipińskiemu!

Nagroda Publikacja Roku 2023 przypadła regionaliście Tadeuszowi Panowiczowi za albumGniezno i okolice. Unikatowe rysunki Tadeusza Panowicza”!

Gnieźnianinem Roku 2023 został Dariusz Pilak! Samorządowiec, przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie!

Przedstawiając osobę Dariusza Pilaka wiceprezes Grażyna Bernaciak powiedziała, że jest on miłośnikiem historii Polski i Europy, interesuje się architekturą, dyplomacją, stosunkami międzynarodowymi i rodami panującymi w Europie.

W sferze jego zainteresowań jest kultura, polityka, religie Bliskiego Wschodu i Izraela. Lubi dobre kino i teatr, a wolnej chwili chętnie wsiada na rower i wyjeżdża za miasto!

Obecny na Gali starosta Piotr Gruszczyński przekazał gratulacje Towarzystwu Miłośników Gniezna z okazji jubileuszu 40-lecia! TMG nadaje tytuł „Gnieźnianin Roku” od 1984 roku!

Gala zakończyła się koncertem Chóru Mieszanego Metrum!

Po Gali goście składali gratulacje laureatom w holu MOKu!

Wszystkim
Laureatom
gratulujemy!