fbpx
Karetka transportowa dla Szpitala w Gnieźnie!
Karetka transportowa
Karetka transportowa

Używana karetka transportowa została przekazana w formie darowizny Szpitalowi Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu! Wcześniej ta karetka zasilała Wielkopolskie Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie.

Jak przekazał dyrektor szpitala Grzegorz Sieńczewski, używana karetka transportowa ma zasilić flotę ambulansów transportowych szpitala.

To jest karetka, którą przeznaczymy sobie do naszego transportu. I tym samym w tym roku, a w zasadzie w tym krótkim okresie czasu kilku miesięcy odświeżymy sobie nasz transport o trzy nowe karetki. Nowe, ale używane w większości. Dla mnie to jest bardzo duże zasilenie naszego transportu. Nasze karetki transportowe nie są w najlepszym stanie. Tak więc myślę, że już niedługo ten tabor będzie wyglądał dużo lepiej

– powiedział dyrektor Grzegorz Sieńczewski

Dyrektor przekazał, że mamy dwa rodzaje karetek. Karetki systemowe, które jeżdżą do wypadku i karetki transportowe, które transportują pacjentów między szpitalami czy też między jednostkami, gdzie jadą pacjenci na badania.

„Te karetki transportowe muszą być w dobrym stanie. Natomiast mogą być troszkę gorsze niż te karetki systemowe i najczęściej tak się dzieje, że karetka z systemu schodzi na transport i służy dalej w tym transporcie. Karetki transportowe głównie jeżdżą między naszymi szpitalami, bo mamy dwie lokalizacje, więc musimy tych pacjentów przewozić, jeżdżą do szpitali w innych miastach, gdy trzeba pacjenta przetransportować na przykład na badania czy zabiegi, których w naszym szpitalu nie ma i służą do odwozu do domu, kiedy pacjent po zabiegu nie może samodzielnie się poruszać albo rodzina nie może go odebrać

– wyjaśnił dyrektor Grzegorz Sieńczewski

Przekazana w formie darowizny szpitalowi karetka transportowa ma przebieg 200 tysięcy kilometrów.