fbpx
Jagoda Adamczyk opowiedziała o wspinaniu wielowyciągowym
Spotkanie z Jagodą Adamczyk
Spotkanie z Jagodą Adamczyk

W Czytelni Biblioteki Głównej w Gnieźnie odbyło się spotkanie z Jagodą Adamczyk, która wspina się od 25 lat.

Spotkanie z Jagodą Adamczyk pt. „Włącz ciekawość z Diretą” rozpoczęło cykl spotkań okołogórskich, które będą do końca roku odbywać się w bibliotece.

W spotkaniu udział wzięli klubowicze, sympatycy oraz osoby, które zamierzają dopiero zmierzyć się ze wspinaniem wielowyciągowym. Instruktorka opowiedziała o drogach wielowyciągowych ubezpieczonych. Drogi takie mają kilkaset metrów długości i cechuje je różny poziom zaawansowania technicznego.

Jagoda Adamczyk zaprezentowała uczestnikom przykłady wielowyciągówek w Europie m.in. Arco we Włoszech, Ailefroide we Francji, Paklenica w Chorwacji, Sierra de Toix w Hiszpanii i Sokolica w Polsce. Jak zaznaczyła wszystkie miejsca są atrakcyjne dla wspinaczy, ale osobom początkującym proponuje zacząć od Polski.

Publiczność miała okazję zobaczyć wszystkie wyciągówki, bo Jagoda Adamczyk przygotowała prezentację. Oprócz informacji dotyczących tras w różnych miejscach Europy przekazała uczestnikom także informacje na temat bazy noclegowej, jakimi środkami transportu najlepiej dotrzeć do tych miejsc oraz jakiego przewodnika i sprzętu specjalistycznego używać.

Po obejrzeniu prezentacji i wysłuchaniu prawie godzinnego wykładu uczestnicy zadawali instruktorce specjalistyczne pytania.

Więcej informacji dotyczących wspinaczek można znaleźć na stronie internetowej www.wspinanie.gniezno.pl

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Najnowsze komentarze