fbpx
Wybierz mądrze psa w kampanii wyborczej schroniska
Pomysłodawcy akcji zachęcają do adopcji psa
Pomysłodawcy akcji zachęcają do adopcji psa

Kora, Wafel, Aris, Orys i Boguś to bohaterowie dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej przez radnego Tomasza Dzionka i pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie.

Miejsce konferencji nie było przypadkowe, bo przy wybiegu dla psów przy Jeziorze Jelonek. Radny Dzionek zachęcał mieszkańców do rozważenia adopcji psa ze schroniska argumentując to tym, że to taki przyjaciel, który nigdy nie zawodzi, nie zmienia zdania, jest wierny i daje dużo radości.

„Jest to kampania wyborcza inna niż wszystkie, najlepsza, pozytywna i dotyczy kandydatów do adopcji. Są to pieski ze schroniska dla zwierząt w Gnieźnie. Lista wyborcza jest bardzo długa, ale na naszych banerach wyborczych mamy kilku kandydatów. Jest Kora, Wafel, Aris, Orys i Boguś, który jest ze mną na smyczy. To kandydaci, którzy was nigdy nie zawiodą. Zawsze będą wam wierni, zdania nie zmienią, przyniosą wam dużo szczęścia i radości więc zdecydowanie warto na nich postawić krzyżyk i wybrać w tych wyborach psa do adopcji”

– mówił radny Tomasz Dzionek.

Katarzyna Fikus, kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie przekazała, że obecnie w schronisku przebywa 85 piesków do adopcji, a schronisko jest przygotowane na 60 psów, żeby mogły żyć w warunkach komfortowych.

Sto procent psów przebywających w schronisku to kundelki, które są duże, małe, starsze, młode więc każdy kto będzie zainteresowany odpowiedzialną adopcją będzie mógł wybrać odpowiedniego pieska dla siebie. Każdy kto zechce mieć psiego przyjaciela ze schroniska musi najpierw odwiedzić nasze schronisko, porozmawiać z opiekunami, opowiedzieć o sobie, jakimi warunkami dysponuje, jaki prowadzi tryb życia, abyśmy mogli dopasować psa do temperamentu samego opiekuna. Oczywiście wypełnia się ankietę adopcyjną, która też nam dużo powie o domu, do którego miałby trafić nasz podopieczny. Następnie poznajemy psa z nowym opiekunem. Jeśli wszystko dobrze się ułoży podpisujemy umowę adopcyjną”

– poinformowała kierowniczka Katarzyna Fikus.

Opiekunki piesków, które wzięły udział w konferencji opowiedziały o każdym kandydacie do adopcji kilka słów m.in. jak trafił do schroniska, ile ma lat i co lubi jeść.

Banery wyborcze z podobizną psa, kontaktem do schroniska i hasłem „Adoptuj psa ze schroniska” pojawią się w różnych częściach miasta. Zatem każdy z mieszkańców będzie miał okazję poznać pieski, które czekają w schronisku na adopcję.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie mieści się przy ul. Kawiary 40.