fbpx
Wiceminister Michał Kołodziejczak wsparł Miasto Gniezno po Nawałnicy!
Wiceminister Michał Kołodziejczak
Wiceminister Michał Kołodziejczak

We wtorek, 21 maja, na gnieźnieńskim Rynku Wiceminister Rolnictwa Michał Kołodziejczak przekazał Prezydentowi Miasta Gniezna Michałowi Powałowskiemu 20 osuszaczy i 20 wentylatorów, które wynajął na własny koszt, żeby pomóc przy osuszaniu budynków zalanych wodą podczas Nawałnicy!

Wiceminister Michał Kołodziejczak powiedział, że gdy zobaczył skutki nawałnicy, dużo wody i zalane budynki, to postanowił od razu działać i pomóc ludziom, którzy są w potrzebie, żeby zmniejszyć straty! Dodał, że trzeba ratować to co można i spontanicznie postanowił znaleźć firmę, która będzie od razu gotowa działać!

Michał Kołodziejczak przekazał sprzęt Prezydentowi Miasta Gniezna, aby mieszkańcy mogli jak najszybciej z niego skorzystać i uporać się ze skutkami wczorajszej ulewy i gradobicia!

Wiceministrowi za wsparcie i pomoc podziękował Prezydent Michał Powałowski, który przekazał, że mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z tego sprzętu, kontaktowali się od 22 maja z Biurem Zarządzania Kryzysowego pod numerami tel. 61 426 05 03 i 668 144 655!

W pierwszej kolejności osuszacze i wentylatory trafią do osób najbardziej potrzebujących, a więc takich, które nie mogą sobie pozwolić na zakup lub wynajem takiego sprzętu!

Wiceminister Michał Kołodziejczak odniósł się także do przygotowań Gniezna do 1000-rocznicy Koronacji Bolesław Chrobrego i powiedział, że będzie rozmawiał w tej sprawie z Kancelarią Premiera!

Wiceminister Kołodziejczak powiedział, że chciałby, żeby Premier przejął inicjatywę nad tym wydarzeniem historycznym, bo takie wydarzenie jest raz na tysiąc lat i jest to wydarzenie ogólnonarodowe!

Wiceminister zadeklarował, że pomoże w pozyskaniu dodatkowych funduszy dla Gniezna na organizację rocznicowej imprezy, jeżeli to będzie konieczne, a szczegóły będzie ustalał z Prezydentem Miasta Gniezna!