fbpx
Dzień Babci i Dzień Dziadka w Bibliotece w Gnieźnie!
Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna
Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna prowadzi wiele działań związanych z promowaniem czytelnictwa! Każda okazja jest dobra, żeby wstąpić do Biblioteki po książkę. Tym razem bibliotekarze starają się mówić głośno o Bibliotece Pokoleń!

Dzień Babci i Dzień Dziadka jest dobrą okazją, żeby pokazać dzieciom jak mogą wspólnie spędzać czas ze swoimi bliskimi i z książką w ręku!

Gnieźnieńscy bibliotekarze przypominają, że dawniej wszyscy ludzie przebywali ze sobą. Dzieci dorastały ze starszym pokoleniem. W sposób naturalny miały przekazywaną wiedzę, tradycję, otoczone były spokojem i pozytywnymi uczuciami. Sugerują, że takie związki potrzebne są i dziś, kiedy coraz trudniej być dzieckiem.

Podkreślają, że opowiadane przez babcie i dziadków historie, wspomnienia z młodości, dawne zabawy i głośno czytane książki w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, to wszystko warto wprowadzić do codziennego życia.

Ponadto cieszą się gdy Bibliotekę odwiedzają całe rodziny.

Bibliotekarze zaznaczają, że rola babci i dziadka jest ogromnie ważna we współczesnym świecie i polecają wszystkim książkęBasia i DziadkowieZofii Staneckiej i Marianny Oklejak.

Główna bohaterka tej książki była tematem spotkań prowadzonych przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i BAZĘ Centrum Edukacji Kreatywnej dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Dodatkowo każdy chętny wnuk i wnuczka mogli pobrać z Biblioteki zakładki do książek z życzeniami dla ukochanych osób. Jak stwierdzają bibliotekarze w ten sposób wyrażamy wdzięczność za ich mądrość i opiekę!

Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego co najlepsze!