fbpx
Źródło: KPP w Gnieźnie
Źródło: KPP w Gnieźnie

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o uporczywe nękanie byłej partnerki i inne przestępstwa, których podejrzany dopuścił się na jej szkodę.

Funkcjonariusze zatrzymali 28-latka podejrzanego o stalking, kradzież zuchwałą, groźby, naruszenie nietykalności cielesnej, znieważenie i zakłócenie miru domowego.

Jak ustalili policjanci mężczyzna od lipca uporczywie nękał byłą partnerkę mieszkającą w Gnieźnie. Po kilkanaście razy na dobę, o różnych porach dnia i nocy telefonował do niej oraz wysyłał wiadomości na Messengerze. Gdy pokrzywdzona go blokowała, zakładał nowe konta.

Podejrzany przychodził również pod mieszkanie byłej partnerki, pukał do drzwi, wykrzykiwał pod jej adresem obraźliwe słowa, znieważał i groził pozbawieniem życia. Zdarzyło się również, że mężczyzna siłowo wszedł do mieszkania wpychając drzwi do środka, po czym ukradł telefon komórkowy i inne przedmioty o wartości 860 złotych należące do pokrzywdzonej.

Po kilku dniach sytuacja powtórzyła się, 28-latek znów siłowo wtargnął do mieszkania pokrzywdzonej grożąc pozbawieniem życia i naruszając jej nietykalność cielesną.

Do zatrzymania sprawcy przyczyniła się ciotka pokrzywdzonej, która 14 listopada zgłosiła groźby kierowane do niej przez 28-latka. W toku przesłuchania wyszły na jaw przestępstwa, których mężczyzna miał dopuszczać się wobec byłej partnerki.

Po zeznaniach byłej konkubiny mężczyzna został zatrzymany.

Prokurator przedstawił mu zarzuty, w tym stalkingu.

W piątek, 17 listopada, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym, za stalking grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W związku z tym, że podejrzany działał w ramach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu wyższy wymiar kary.

Tagi