fbpx
Posłanka i przyszły senator podziękowali wyborcom
Posłanka Paulina Hennig-Kloska i senator-elekt Grzegorz Fedorowicz
Posłanka Paulina Hennig-Kloska i senator-elekt Grzegorz Fedorowicz

Na konferencji prasowej posłanka Paulina Hennig-Kloska i senator-elekt Grzegorz Fedorowicz podziękowali wyborcom za fenomenalny wynik wyborczy Trzeciej Drogi.

Na początku konferencji posłanka Paulina Hennig-Kloska podziękowała wyborcom z okręgu nr 37, w którym łącznie Trzecia Droga zdobyła 69 tysięcy 740 głosów, co według niej jest fenomenalnym wynikiem.

Ponad 60 tysięcy mieszkańców potrzebowało Trzeciej Drogi, naszej koalicji, by pójść na wybory i aby wziąć udział w tym fenomenalnym święcie demokracji jakie mogliśmy w niedzielę przeżyć, bo frekwencja nigdy dotąd w Polce nie była tak wysoka i również u nas, w wielu miastach i gminach biła rekordy. Nawet w 1989 roku nie mieliśmy tak dużego zrywu obywatelskiego, który w sprzeciwie do tego co przez osiem lat działo się w kraju pokazało obecnie jeszcze rządzącym czerwoną kartkę

– mówiła posłanka Paulina Hennig-Kloska.

Dalej przytoczyła statystyki wyborcze i przekazała, że najwięcej głosów Trzecia Droga zdobyła w powiecie gnieźnieńskim 14 tysięcy 734 głosów, a jeżeli chodzi o gminy naszego powiatu to najlepszy wynik uzyskali w Gminie Gniezno 21,5%. Ponadto w Mieście Gnieźnie i Gminie Łubowo powyżej 20%. To są wyniki powyżej średniej, która wyniosła 14,4%.

Wysoki wynik powyżej 18% Trzecia Droga zdobyła także w Śremie i Środzie Wielkopolskiej i jak zapewniła posłanka Paulina Hennig-Kloska będą chcieli być bardzo aktywni na tym terenie, bo są to powiaty, które nie mają bezpośrednio swoich reprezentacji, a powierzenie im mandatu ich zobowiązuje.

Parlamentarzystka podziękowała również osobno sołectwom z naszego powiatu. Mnichowo, Wola Skorzęcka, Piekary i Szczytniki Duchowne to są miejsca jak zaznaczyła, w których wynik przekroczył ponad 24%.

Dziękuję mieszkańcom powiatu, udało mi się po raz kolejny w mieście Gnieźnie zdobyć najwięcej głosów. Traktuje to jako ogromne zobowiązanie i deklaruję dalszą ciężką pracę

– podziękowała posłanka Paulina Hennig-Kloska.

Następnie podziękował wszystkim wyborcom kandydat do Senatu Grzegorz Fedorowicz, który powiedział, że we wszystkich powiatach zwyciężył, ale najwięcej głosów zdobył w powiecie gnieźnieńskim i wrzesińskim.

Ponadto podziękował za wsparcie posłanka Paulinie Hennig-Klosce i całemu zespołowi posłanki, który pracował w kampanii wyborczej.

Przyszły senator zapewnił także, że będzie bardzo mocno pracował dla Gniezna ponieważ otrzymał tutaj bardzo duże poparcie w wyborach.

Na koniec konferencji posłanka Paulina Hennig-Kloska jeszcze raz podziękowała wszystkim wyborcom, wolontariuszom, jej zespołowi, który pracował podczas kampanii wyborczej, swojej rodzinie, mężowi, córkom, wszystkim osobom, które wieszały na swoich posesjach banery i wszystkim, którzy pomagali w kampanii.

Najnowsze komentarze