fbpx
Poseł Tomaszewski podziękował wyborcom
Poseł Tadeusz Tomaszewski i Kamila Kasprzak-Bartkowiak
Poseł Tadeusz Tomaszewski i Kamila Kasprzak-Bartkowiak

Poseł Tadeusz Tomaszewski z Lewicy, który uzyskał mandat na kolejną kadencją Sejmu podziękował dziś wyborcom za oddane na jego kandydaturę głosy.

Parlamentarzysta podsumował wyniki wyborów na terenie powiatu gnieźnieńskiego i przekazał, że Lewica zdobyła łącznie 11 tysięcy 760 głosów co daje wynik procentowy 14,76. Dodał, że poparcie dla Lewicy w poszczególnych gminach było zróżnicowane od 11,02% w gminie Łubowo, poprzez 15,32% na terenie miasta Gniezna do 23,69% w gminie Niechanowo.

Dalej poseł analizował i informował, że Lewica w powiecie gnieźnieńskim z wynikiem 14,76% uzyskała najlepszy wynik w ramach Lewicy z wszystkich powiatów w Wielkopolsce.

Poseł zaznaczył, że Lewica po 18 latach przerwy ma szansę uczestniczyć w budowaniu nowej, demokratycznej koalicji rządowej, mając swoją reprezentację w Sejmie i w Senacie.

Tadeusz Tomaszewski podziękował wszystkim wyborcom, którzy wzięli udział w wyborach parlamentarnych i za oddane głosy na Lewicę. Na jego kandydaturę oddano 17 tysięcy 181 głosów.

Serdecznie dziękuję za oddane głosy. Dzięki otrzymanym 17 tysiącom 181 głosom będę ponownie posłem na Sejm Rzeczypospolitej. Teraz jest czas uczestniczyć w naprawie państwa we współpracy z obywatelami, wspólnotami samorządowymi i organizacjami obywatelskimi. Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli

– podziękował poseł Tadeusz Tomaszewski.

W konferencji prasowej udział wzięła także kandydatka Lewicy w wyborach do Sejmu Kamila Kasprzak-Bartkowiak, która uzyskała drugi najlepszy wynik w powiecie po pośle Tomaszewskim i uzyskała 4 tysiące 385 głosów.

Dziękuję moim wyborczyniom i wyborcom oraz osobom, które mnie wsparły na początku kampanii, w tym pani senator Magdalenie Biejat, z którą rozmawiałam, konsultowałam i ustalałam listy w naszym okręgu. A także wszystkim osobom, które wpłaciły fundusze na kampanię wyborczą, bo wbrew pozorom kampania kosztuje i trzeba ją prowadzić wielotorowo. Na wynik, który zdobyłam zadziałała ciężka praca i spotkania z ludźmi. Mam nadzieję, że będziemy współrządzić i że parę postulatów Lewicy będzie obecnych w tym szerokim dość rządzie

– mówiła Kamila Kasprzak-Bartkowiak.

Poseł wspomniał o rekordowej frekwencji w tych wyborach, która wyniosła 74,31% co jego zdaniem jest jasnym przesłaniem, że powróciła wiara w siłę każdego głosu.

Ponadto pogratulował wyboru na kolejną kadencję Sejmu poseł Paulinie Henning-Klosce i posłowi Zbigniewowi Dolacie.

Osobne gratulacje z wygranej i imponującego wyniku pogratulował senatorowi elektowi Grzegorzowi Fedorowiczowi zaznaczając, że zapewne głosy wyborców Lewicy znacznie przyczyniły się do wygranej kandydata demokratycznej opozycji.

Parlamentarzysta podziękował także za 22 lata działalności w Sejmie i w Senacie oraz partnerską współpracę Pawłowi Arndtowi, życząc zdrowia i szczęścia rodzinnego.