fbpx
Wkrótce Frajdowisko Teatralne 2024 w Gnieźnie!
Konferencja prasowa w Teatrze Fredry w Gnieźnie
Konferencja prasowa w Teatrze Fredry w Gnieźnie

Czerwiec upłynie w Gnieźnie pod znakiem Teatrów Plenerowych! W sobotę, 1 czerwca, rusza I Przegląd Teatrów Plenerowych dla Dzieci „Frajdowisko Teatralne”! Wydarzenie rozpocznie Parada Radości! Spektakle odbywać się będą na Placu przed Teatrem Fredry w Gnieźnie! Wstęp bezpłatny!

Na konferencji prasowej w Teatrze Fredry w poniedziałek, 20 maja, dyrektorka Joanna Nowak powiedziała, że I Przegląd Teatrów Plenerowych dla Dzieci w Gnieźnie to połączenie teatru i zabawy, rozrywki i kontemplacji! Miejsce, gdzie łączą się sztuki: aktorska, plastyczna czy choreograficzna!

Konsultant artystyczny Maria Spiss przekazała, że Przegląd Teatrów rozpocznie się Paradą Radości w sobotę, 1 czerwca, o godz. 12:00, która wyruszy z Placu przed Teatrem Fredry i przejdzie ulicami miasta na gnieźnieński Rynek! Paradę Radości poprowadzą bajkowe postacie ze spektaklu Teatru Dzieci Miłość!

1 czerwca o godz. 16:00 w Teatrze Fredry będzie miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Agnieszki Kuli pn. „Between Nature”! Wstęp bezpłatny!

W tym dniu o godz. 17:00 na Placu przed Teatrem Fredry wystawiony zostanie spektakl Teatru Dzieci Miłość i Teatru Porywacze CiałWielkie Śmieszne Twarze”, który oparty jest na działaniu dużymi maskami, nawiązującymi do różnych kultur i obyczajów! Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk!

Czas: 60 minut!

Wstęp bezpłatny!

W sobotę, 8 czerwca, o godz. 21:12, na Placu przed Teatrem Fredry wystawiony zostanie „Kwiat Paproci” przez Teatr Latarnia! Scenariusz i reżyseria: Mateusz Tymura!

Czas: 70 minut!

Wstęp bezpłatny!

W tym dniu odbędą się także w Teatrze o godz. 17:00 Warsztaty dla dzieci pod nazwą Design w Rękach Dziecka! Warsztaty Sztuka Żeglowania: Biżu Design z Lin Żeglarskich to nie tylko praktyczne doświadczenie żeglarskie, ale także okazja do eskploracji różnorodnych trendów w projektowaniu użytkowym! Prowadzanie Warsztatów: Joanna Skrobacka!

Zapisy pod numerami tel. +48 61 426 16 15 i +48 600 180 868!

W sobotę, 15 czerwca, o godz. 17:00 na Placu przed Teatrem Fredry, Teatr Klinika Lalek przedstawi „Cyrk Tarabumba”! Scenariusz i reżyseria: Wiktor Wiktorczyk!

Czas: 60 minut!

Wstęp bezpłatny!

I Przegląd Teatrów Plenerowych dla Dzieci zakończy się w sobotę, 22 czerwca, o godz. 18:00 w Teatrze Fredry premierą spektakluTajemniczy Ogród” w adaptacji i reżyserii Sullivana Lloyda Nordruma!

Czas: 80 minut!

Na ten spektakl obowiązują bilety!

Informacje o biletach pod numerami tel. +48 61 426 16 15 i +48 600 180 868

Organizatorzy zapraszają!

Najnowsze komentarze