fbpx
Drzewko za Makulaturę w Gnieźnie! – Kwiecień 2024
Zbiórka makulatury na Rynku w Gnieźnie
Zbiórka makulatury na Rynku w Gnieźnie

W piątek, 19 kwietnia, na gnieźnieńskim Rynku odbyła się zbiórka makulatury w ramach akcji Drzewko za Makulaturę! Wydarzenie po raz kolejny przyciągnęło tłumy mieszkańców!

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie, Nadleśnictwo Gniezno, Powiat Gniezno i Miasto Gniezno! Partnerami akcji URBIS Gniezno, Wtórjan Bis i Drukarnia Majorczyk!

Na Rynku w celu wsparcia akcji ekologicznej pojawił się prezydent-elekt Michał Powałowski, etatowy członek zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego Mariusz Mądrowski oraz dyrektorki Wydziałów Ochrony Środowiska z Miasta i Powiatu!

Prezeska Polskiego Klubu Ekologicznego Koło w Gnieźnie Grażyna Bernaciak podziękowała wszystkim za udział w akcji i podkreślała, jak bardzo ważne są takie przedsięwzięcia, ponieważ recykling 1 tony papieru pozwala na ocalenie około 17 drzew! Z 1 tony makulatury poddanej recyklingowi otrzymać można około 900 kg papieru!

W akcji Drzewko za Makulaturę udział wzięli zarówno najmłodsi, jak i najstarsi mieszkańcy miasta i powiatu! Mieszkańcy chętnie oddawali makulaturę i wybierali sobie drzewka!

Akcja zbiórki makulatury na Rynku rozpoczęła się o godz. 12:00! Już przed godz. 13:00 został wymieniony pierwszy kontener, który zapełnił się w niespełna godzinę! Zebrano około 6,5 tony makulatury!

Przedszkolaki przygotowały program artystyczny dotyczący ekologii!

Do akcji przyłączyła się gnieźnieńska kawiarnia Cud, która przygotowała dla uczestników zbiórki gorącą kawę i pyszne ciastka!

W akcji udział wziął również Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, który przygotował dla najmłodszych ekologiczne gadżety!

Powiat Gniezno rozdawał m.in. książeczki o kulturze Piastów!

Na Rynku pojawili się także pracownicy Schroniska dla Zwierząt w Gnieźnie wraz z zastępczynią prezydenta Joanną Śmigielską, którzy zachęcali do adopcji!