fbpx
„Stonoga” zatrzymana na obwodnicy Gniezna!
Źródło: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu
Źródło: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu

„Stonoga” złożona z trzech pojazdów została zatrzymana na obwodnicy Gniezna przez wielkopolskich inspektorów. Kierowca nie okazał żadnego zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym!

W poniedziałek, 19 lutego, inspektorzy transportu drogowego z Gniezna zatrzymali dynamicznie na drodze ekspresowej S5, na zachodniej obwodnicy Gniezna, nienormatywny zespół pojazdów.

Krajowy transport drogowy dwóch kontenerów 20-stopowych na trasie z portu w Gdyni do Gniezna i Strzegomia został skontrolowany i zważony. Kontenery były załadowane słupami metalowymi, które okazały się za ciężkie.

Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów wynosząca 40 t została przekroczona o 8,1 t, a nacisk grupy osi składającej się z trzech osi nienapędowych naczep był wyższy od 24 t wartości prawidłowej o 1,05 t. Poza tym zespół pojazdów był złożony z trzech pojazdów, a mógł składać się najwyżej z dwóch.

W trakcie kontroli kierujący pojazdem nie okazał żadnego zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym.

Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na kwotę 15.000 zł.

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i musiał doprowadzić pojazd do normatywności.