fbpx
Wkrótce XXI Bieg Europejski w Gnieźnie pod hasłem „Teraz Czechy”!
Konferencja prasowa zapowiadająca XXI Bieg Europejski
Konferencja prasowa zapowiadająca XXI Bieg Europejski

6 kwietnia 2024 roku w Gnieźnie odbędzie się XXI edycja Biegu Europejskiego, który rozpoczął swą historię w roku podpisania Traktatu Akcesyjnego, na mocy którego Polska wstąpiła do Unii Europejskiej! Tradycyjnie start odbędzie się na Rynku, a zawodniczki i zawodnicy wyruszą w 10-kilometrową trasę ulicami Gniezna o godz. 16:00! Można jeszcze nabywać pakiety startowe!

Na konferencji prasowej we wtorek, 19 marca, w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie prezydent Tomasz Budasz, dyrektor biegu Andrzej Krzyścin oraz przedstawiciele firm Velux i Bridgestone przekazali szczegóły dotyczące imprezy sportowej, która odbędzie się w Gnieźnie już na początku kwietnia!

Bieg Europejski to marka i wizytówka Gniezna! Mam ogromną przyjemność aktywnie w nim uczestniczyć. W tym roku po raz ostatni jako prezydent Gniezna

– powiedział prezydent Tomasz Budasz

Podobnie jak w ubiegłym roku zainteresowanie jest duże, a limit miejsc na XXI Bieg Europejski musiał zostać zwiększony! Zapisanych jest już blisko 1100 uczestników, a na chętnych czeka jeszcze ostatnich 100 pakietów startowych! W ramach biegu głównego dodatkowo rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Ciepłowników, na które już dziś zapisało się ponad 100 osób z branży ciepłowniczejcałej Polski!

W tym roku świętujemy pod hasłemTeraz Czechy”, a na grafikach biegowych pojawił się między innymi Most Karola oraz Zamek na Hradczanach! Pokazując zabytki Czech chcemy przybliżyć kulturęhistorię naszych sąsiadów. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie, a także Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Tegoroczna edycja Biegu Europejskiego przypada w Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju, dlatego także dodatkowo tym wydarzeniem promujemy najbardziej dostępną i chyba najstarszą dyscyplinę sportową jaką jest bieganie. Na gnieźnieńskim Rynku pojawią się także byli olimpijczycy Małgorzata Sobańska, Karolina Nadolska, Kamila Gradus, Tomasz SzymkowiakJan Huruk

– poinformował Andrzej Krzyścin, dyrektor Biegu Europejskiego

Jak co roku dla zwycięzcówróżnych kategoriach przygotowane zostały nagrody, w tym rzeczowe od partnera Miasta Gnieznafirmy Altom, a każdy z zawodników po przekroczeniu mety uhonorowany zostanie pamiątkowym medalem na awersie którego znalazł się zarys mapy Czech wraz z wizerunkiem Zamku na Hradczanach!

Miasteczko biegowe na gnieźnieńskim Rynku otwarte będzie już od godz. 13:00, kiedy to sponsorzy strategiczni: VeluxBridgestone otworzą swoje strefyatrakcjami przygotowanymi dla całych rodzin!

W związku z tym, że główną misją Biegu jest promocja biegania wśród mieszkańców regionu oraz popularyzowanie zdrowego trybu życiakultury fizycznej, również wśród najmłodszych, jak co roku, organizowany jest Bieg Przedszkolaka!

sobotę, 6 kwietnia, o godz. 14:15 dzieci wezmą udział we wspólnej biegowej zabawie by zdobyć pamiątkową koszulkę, medal oraz upominek! Patronat nad Biegiem Przedszkolaków objęło Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.biegeuropejski.pl oraz Facebooku Biegu Europejskiego!

Najnowsze komentarze