fbpx
KONgres 2024 w Gnieźnie, czyli bezcenna okazja do wymiany doświadczeń!
Źródło: Fantasmagoria Gniezno
Źródło: Fantasmagoria Gniezno

160 organizatorek i organizatorów konwentów fantastyki z całej Polski szkoliło się w miniony weekend w Gnieźnie! Na zaproszenie Stowarzyszenia Fantasmagoria i Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie uczestniczyli w KONgresie 2024, czyli wędrownej imprezie służącej wymianie doświadczeń i doskonaleniu swoich umiejętności związanych z realizacją imprez fanowskich!

Uczestnicy skorzystać mogli z ponad 40 punktów programu związanych z różnymi zagadnieniami, przydatnymi przy okazji organizacji konwentów!

Prelekcje i dyskusje dotyczyły więc wyzwań związanych z zarządzaniem zespołem, technologii wirtualnych czy współpracy w wystawcami.

Wiele miejsca poświęcono także tematyce wolontariatu oraz przekazywaniu wiedzy i doświadczeń kolejnym pokoleniom organizatorów.

Lokalnym akcentem programowym były panele, podczas których swoimi doświadczeniami z przybyłymi do Pierwszej Stolicy dzielili się przedstawiciele i przedstawicielki gnieźnieńskiej Książnicy, MOK-u, czerniejewskiej biblioteki czy Latarnii na Wenei!

Ważnym punktem całego wydarzenia była Rada Fandomu, która po raz pierwszy w historii odbyła się w Gnieźnie. Wybrano podczas niej m.in. nowe władze Związku Stowarzyszeń Fandom Polski. Warto wspomnieć, że w Komisji Rewizyjnej zasiadł przedstawiciel Stowarzyszenia Fantasmagoria Błażej Adamski

Po intensywnych dyskusjach i warsztatach uczestnicy KONgresu mieli możliwość zwiedzenia miasta z przewodnikiem, a także skorzystania z oferty Yaki Kingu, czyli mobilnej kuchni, karmiącej japońskimi potrawami i opowieściami o kraju wschodzącego słońca!

Warto także zaznaczyć, że podczas Gali zamykającej wydarzenie nagrodę Kapituły KONgresu imienia Marty Witkowskiej otrzymała Magdalena Stawniak!

Wyróżnienie to przyznawane jest corocznie najbardziej zasłużonym postaciom środowiska organizatorów imprez fanowskich.

Jego laureatka jest weteranką konwentów fantastyki, na których najczęściej można ją spotkać w roli prelegentki lub z ekipą z Polish Garrison 501st Legion. To także organizatorka nowej inicjatywy Star Wars Day w Żninie (która już 20 kwietnia) oraz uwielbianej strefy Star Wars na Fantasmagorii.

Całemu wydarzeniu towarzyszyła przygotowana wcześniej publikacjaKONtakty” wypełniona artykułami przydatnymi każdemu organizatorowi imprez kulturalnych. Jej wersję elektroniczną można za darmo pobrać z tego miejsca:

Kliknij i zobacz
KONtakty
na Fantasmagoria Gniezno

Organizatorzy wydarzenia, Stowarzyszenie Fantasmagoria oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, dziękują wszystkim wolontariuszom oraz partnerom za wsparcie w realizacji tego ważnego dla całej polskiej społeczności fanowskiej eventu!

Specjalne podziękowania kierują zaś w kierunku Kapituły KONgresu, która obdarzyła Gniezno zaufaniem powierzając mu realizację ósmej edycji tego wydarzenia!

Kolejny KONgres odbędzie się we Wrocławiu wiosną 2025 roku!