fbpx
Podaruj swój 1,5% podatku gnieźnieńskiej Organizacji pozarządowej!
Od lewej: zastępca prezydenta Michał Powałowski i przewodniczący Stanisław Dolaciński
Od lewej: zastępca prezydenta Michał Powałowski i przewodniczący Stanisław Dolaciński

Z roku na rok coraz częściej przekazujemy 1,5% swojego podatku na rzecz lokalnie działających Organizacji pozarządowych! Jednak wciąż nie wszyscy korzystają z tej możliwości. Do podarowania przekonywali i zachęcali zastępca prezydenta Michał Powałowski i przewodniczący Stanisław Dolaciński w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie!

Na konferencji prasowej w poniedziałek, 19 lutego, w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie zastępca prezydenta Michał Powałowski i przewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Gniezna Stanisław Dolaciński wyjaśnili jak i dlaczego warto przekazać 1,5% podatku organizacjom pozarządowym działającym w Gnieźnie i przekazali, że takich organizacji jest prawie 30!

Jak przekazać 1,5%?

Przekazanie 1,5% jest proste! Wystarczy zalogować się na stronie www.podatki.gov.pl i potem wybrać z listy numer KRS organizacji pożytku publicznego. Jeśli chcesz, by Twoje wsparcie zostało przeznaczone na konkretny cel szczegółowy, możesz go określić w przewidzianej do tego rubryce.

Jeżeli rozliczałeś się w ten sposób już rok temu, to w przygotowanym dla Ciebie zeznaniu automatycznie zostanie wskazana OPP, której ostatnio przekazałeś 1,5% swojego podatku (o ile dana OPP znajduje się nadal w Wykazie OPP, które mają prawo do otrzymania 1,5% podatku należnego). Jeżeli w zeznaniu za rok ubiegły wskazałeś cel szczegółowy, to ten sam cel szczegółowy zostanie wskazany w przygotowanym dla Ciebie zeznaniu.

Oczywiście możesz zmienić dane dotyczące wybranej organizacji pożytku publicznego OPP, w tym nr KRS, a także cel szczegółowy.

Dlaczego warto przekazać 1,5%?

Można w ten sposób zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności, nic to nie kosztuje, jest to proste i wygodne. Dajemy tym sposobem dobry przykład innym i wspieramy społeczeństwo obywatelskie!

Warto przy tym pomyśleć o naszych lokalnych organizacjach pozarządowych: gnieźnieńskich stowarzyszeniachfundacjach. Ich wykaz znajdziecie na stronie:

Kliknij i przejdź
na
procent.gniezno.eu!

Pamiętajmy także, żeby w deklaracji zaznaczyć Gniezno jako miasto, w którym się chcemy rozliczyć! Być może nie wszyscy wiedzą, ale nawet 50% podatków trafia do miejskiej kasy. Dzięki temu Miasto może systematycznie inwestować w drogi, place zabaw, parki czy rewitalizacje zabytków!

2023 roku prawie 13 milionów Polaków przekazało organizacjom pozarządowym 1 miliard 530 milionów złotych!

Dbajmynasze miastoludzi, którzy działająOrganizacjach Pozarządowych dla jego dobra. Wspólnie!