fbpx
32. Finał WOŚP! Co będzie się działo w Gnieźnie?!
Konferencja prasowa gnieźnieńskiego sztabu WOŚP
Konferencja prasowa gnieźnieńskiego sztabu WOŚP

Siema! Wielkimi krokami zbliża się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Gniezno ponownie zagra z WOŚP! Dziś na konferencji prasowej w eSTeDe Gnieźnieński Sztab WOŚP poinformował m.in. o trwających na Allegro aukcjach, eSkarbonce i jakie atrakcje czekają na wszystkich w dniu Finału, czyli już 28 stycznia!

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla dzieci i dorosłych pod hasłemPłuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”!

Kliknij i wesprzyj
eSkarbonkę
Gnieźnieńskiego Sztabu WOŚP!

Szef gnieźnieńskiego sztabu Marek Wiertel przekazał, że w Gnieźnie w dniu Finału będzie zbierało pieniądze do puszek 192 wolontariuszy. Ponadto 51 puszek stacjonarnych jest już w lokalach i placówkach, w których środki zbierane są od 20 grudnia!

Szef sztabu powiedział o wszystkich licytacjach, które trwają na Allegro!

Kliknij i przejdź
na Allegro
Gnieźnieńskiego Sztabu WOŚP!

W konferencji udział wzięli także gnieźnieńscy samorządowcy i dyrektorzy placówek kulturalnych.

Prezydent Tomasz Budasz przekazał, że w tym roku dla wolontariuszy Miasto Gniezno przygotowało 200 czerwonych szalików. W zeszłym roku były to czapki!

Prezydent w imieniu Klubu Altom zaprosił wszystkich, którzy chcą w tym dniu spędzić czas aktywnie, na Piknik Biegowy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Pierwszych 200 osób otrzyma okolicznościowe medale. Piknik odbędzie się na nowej bieżni na Stadionie Mieszka od godz. 9.00 do 13.00.

Rajd Rowerowy POM (Powolny Objazd Miasta) ruszy o godz. 11.45 ze Stadionu Mieszka przy ul. Strumykowej. Szczegóły na grupie na Facebooku Gniezno na Kole.

W Finale WOŚP udział bierze także Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Obecny na konferencji dyrektor Dariusz Pilak zaprosił wszystkich o godz. 11.00 na spektakl dla dzieciFuzjo-iluzja”, a od godz. 11.30 do 13.30 na warsztaty. Od godz. 12.00 do 15.00 ulicami Gniezna będzie jeździł Muzyczny autobus (MOK dla WOŚP)!

Sercem gnieźnieńskiego sztabu będzie Centrum Kultury Scena to Dziwna w Gnieźnie, w którym od godz. 15.00 do 20.00 będą odbywać się m.in. Rodzinne Warsztaty z Sercem, licytacje, pokazy i koncert. Dyrektorka eSTeDe Lidia Łączny zaprasza wszystkich do udziału w wydarzeniach, które odbywać się będą w eSTeDe.

Dodała także, że o godz. 20.00 zostanie wypuszczone Światełko do Nieba!

Nocna Jazda Samochodem Bez Celu Gniezno zaprasza na Rynek od godz. 9.00 do 16.00!

Do 32. Finału WOŚP przyłączyła się także Ochotnicza Straż Pożarna ze Strzyżewa Smykowego, która zaprasza wszystkich już w sobotę, 27 stycznia od godz. 15.00 do Remizy, gdzie będzie się działo!

Dzień wcześniej, w sobotę, o godz. 10.00 z Rynku do Ronda WOŚP, a stamtąd do Warszawy wyruszy Bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy!

Jedzonko dla Wolontariuszy w dniu Finału zapewni Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie przy ul. Chrobrego 40/41 (wejście od ul. Rzeźnickiej) i Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne w Gnieźnie przy ul. Kilińskiego 17!

Kliknij i sprawdź
stronę na Facebooku
Gnieźnieńskiego Sztabu WOŚP!

Najnowsze komentarze