fbpx
Mistrzowie Świata w Speedrowerze u Prezydenta!
Prezydent pogratulował sukcesów Mistrzom Speedroweru
Prezydent pogratulował sukcesów Mistrzom Speedroweru

Dwadzieścia medali, w tym jedenaście złotych! Tak prezentuje się dorobek reprezentantów Polski, którzy w Australii rywalizowali w Mistrzostwach Świata w Speedrowerze. Warto zaznaczyć, że aż 11 medali to zdobycze zawodników Orła Gniezno!

Dziś w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie prezydent Tomasz Budasz spotkał się z zawodnikami KS Orzeł Gniezno, pogratulował im sukcesów oraz wręczył nagrody finansowe.

Czasami patrzymy z przymrużeniem oka na ten sport, jakim jest speedrower, bo pewnie każdy z młodych ludzi kiedyś jeździł rowerem wokół jakiegoś placu. Ale ten młodzieńczy zapał stał się dla nich pasją życia. To, co Paweł Kozłowski osiągnął już jako senior i te kilka złotych medali, które przywiózł z Australii, to ogromnie cieszy nie tylko mnie, ale całe środowisko sportowe naszego miasta

– powiedział prezydent Tomasz Budasz

Gnieźnieński samorząd wsparł finansowo wyjazd speedrowerzystów do Australii

Kobiety i mężczyźni w tej dyscyplinie sportulatach parzystych rywalizują o medale Mistrzostw Europy, a w nieparzystychMistrzostwach Świata. Pandemia COVID-19, obostrzenia oraz inne międzynarodowe wydarzenia sprawiły jednak, że tym razem na kolejne Mistrzostwa Świata przyszło nam czekać nie dwa, a cztery lata.

Po trzech tygodniach eliminacji, testów, meczów i rywalizacji w drużynowych, w parach i indywidualnych zawodachPuchar Federacji i Świata gnieźnianie przywieźli z Antypodów następujące medale:

Arek Graczyk
Złoto
Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów

Paweł Kozłowski
Złoto

Drużynowe Mistrzostwa Świata Weteranów

Mikołaj Menz
Srebro
Drużynowe Mistrzostwa Świata Seniorów

Julia Graczyk
Brąz
Drużynowe Mistrzostwo Świata Kobiet

Mikołaj Menz
Złoto
Indywidualne Mistrzostwo Świata U21

Paweł Kozłowski
Srebro
Indywidualne Mistrzostwo Świata Weteranów

Arek Graczyk
Brąz
Indywidualne Mistrzostwo Świata U19

Mikołaj Menz
Brąz
Indywidualne Mistrzostwo Świata Seniorów

Paweł Kozłowski
Złoto
Mistrzostwa Świata Par – Weteran

Mikołaj Menz
Złoto
Mistrzostwa Świata Par – Senior

Arek Graczyk
Brąz
Mistrzostwa Świata Par – Junior

Podczas spotkania u prezydenta Mistrzowie opowiadali m.in. o pobycie w Australii, rywalizacji na torze i planach na przyszłość.

Zawodnikiem, który walczył o medale dla Polski był także Arkadiusz Szymański, wychowanek Orła Gniezno, na co dzień zdobywający punkty dla zespołu z Torunia.

Wszystkim gratulujemy!