fbpx
Uroczyste otwarcie sceny plenerowej w Strzyżewie Paczkowym
Wstęgę przecięli sołtys B. Dziel, wiceprzewodniczący J. Maciejewski, wójt M. Suplicka i wykonawca P. Dziel
Wstęgę przecięli sołtys B. Dziel, wiceprzewodniczący J. Maciejewski, wójt M. Suplicka i wykonawca P. Dziel

W sobotę oficjalnie została otwarta scena plenerowa we wsi Strzyżewo Paczkowe w Gminie Gniezno.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wójt Maria Suplicka, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jarosław Maciejewski, sołtys wsi, a zarazem radny Bolesław Dziel i wykonawca inwestycji Paweł Dziel.

W wydarzeniu udział wzięli mieszkańcy Strzyżewa Paczkowego.

Sołtys Bolesław Dziel podziękował za wsparcie finansowe przedstawicielowi Sejmiku i wójt oraz wykonawcy za realizację projektu.

Wójt Maria Suplicka pogratulowała sołtysowi wspaniałego obiektu, który na stałe wpisze się w krajobraz Strzyżewa Paczkowego i będzie służył mieszkańcom. Podziękowała wykonawcy za pracę dzięki, której powstała ta okazała scena i wiceprzewodniczącemu, który sprzyjał tej inicjatywie i wspierał gminę w pozyskaniu finansowania na ten cel.

Wiceprzewodniczący Jarosław Maciejewski zaznaczył, że Gmina Gniezno jest jednym z liderów odnowy wsi w Wielkopolsce.

Nie jest łatwo zebrać ludzi, którzy będą chcieli dzisiaj pracować i realizować inwestycje przy wkładzie własnej pracy. Tutaj zaangażował się syn sołtysa i zaangażowała się również część społeczeństwa. To jest taki wymiar aktywności społecznej na rzecz własnego otoczenia, na rzecz tego miejsca, w którym razem możemy spędzać ten czas. Gratuluję

– powiedział wiceprzewodniczący Jarosław Maciejewski

Na zakończenie części oficjalnej wystąpiło Towarzystwo Śpiewacze Dzwon z Gniezna pod dyrekcją Agnieszki Krystman.

Przybyli goście i mieszkańcy zostali zaproszeni przez gospodarzy na poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Strzyżewie Paczkowym.

Projekt pod nazwą „Infrastruktura rekreacyjna – scena plenerowa przy świetlicy wiejskiej w m. Strzyżewo Paczkowe” został zrealizowany w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” w 2023 roku współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Całkowita wartość projektu wynosi 88 599 zł. Dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego to 57 999 zł. Wkład własny Gminy Gniezno to koszt 25 000 zł. Wkład własny mieszkańców z funduszu sołeckiego 5 600 zł.