fbpx
Tłumy mieszkańców na Gnieźnieńskiej Nocy Naukowców
Dużym zainteresowaniem cieszyły się wśród uczestników gogle VR
Dużym zainteresowaniem cieszyły się wśród uczestników gogle VR

Mobilne planetarium, długopisy 3D, podłoga interaktywna, SkriBot, gogle VR, pokazy fizyczno-chemiczne czy warsztaty w ciemni fotograficznej. To tylko niektóre z atrakcji jakie czekały wczoraj na uczestników Gnieźnieńskiej Nocy Naukowców w eSTeDe.

Po raz trzeci do Centrum Kultury Scena to dziwna w Gnieźnie zawitała nauka. Powiatowa instytucja kultury organizuje to wydarzenie wspólnie z Akademią Nauki Gniezno.

Gnieźnieńska Noc Naukowców to inicjatywa, która ma łączyć dzieci i dorosłych w ramach poznawania różnych naukowych eksperymentów, dziedzin, inżynierii, tego co jest na co dzień związane z nauką. Oferujemy szereg warsztatów, które mają zachęcić do tego, żeby wiedzę eksplorować, zdobywać, a może gdzieś zaszczepić pasję do tego, żeby zostać naukowcem

– mówiła dyrektor eSTeDe Lidia Łączny

Co roku na uczestników Nocy Naukowców czekają inne atrakcje.

Co roku proponujemy naszym uczestnikom nowe atrakcje. Trendy się zmieniają i technologia idzie naprzód. My może dokładnie nie podążamy tak krok za nią, ale ta oferta się poszerza w związku z tym, że pojawiają się nowi partnerzy, którzy chcą z nami współpracować związani z multimediami. W tym roku atrakcją jest planetarium, a w zeszłym roku był park technologiczny

– dodała dyrektor Lidia Łączny

W tym roku dużą popularnością wśród dzieci i dorosłych cieszyło się m.in. mobilne dmuchane planetarium, które przeniosło dzieci w kosmos, gogle VR, które pozwoliły zatracić się wszystkim w rzeczywistości wirtualnej, podłoga interaktywna czyli gry dla najmłodszych, pobudzające dziecięcą kreatywność długopisy 3D, roboty edukacyjne SkriBot do nauki programowania, robot edukacyjny Photon, pokazy różnych rodzajów kostek, pokazy fizyczno-chemiczne czy mechatronika i automatyka przemysłowa.

Dużym zainteresowaniem ciszyło się także stoisko MODI czyli intuicyjnej metody nauki programowania, gdzie dzieci mogły korzystać z klocków do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami i Zestawu Eksperta, który zawiera 21 modułów do składania.

Tegoroczna edycja nocy nauki poprzez zabawę zapewniła mieszkańcom odkrywanie coraz to nowszych osiągnięć technologicznych.