fbpx
Powstanie Żłobek Miejski na Winiarach w Gnieźnie!
Zastępca prezydenta Michał Powałowski (pośrodku)
Zastępca prezydenta Michał Powałowski (pośrodku)

Na posiedzeniu Komisji Oświaty Rady Miasta Gniezna w środę, 17 stycznia, zastępca prezydenta Michał Powałowski poinformował radnych o planowanych w tym roku inwestycjach w oświacie! W 2024 roku na Osiedlu Piastowskim na Winiarach w Gnieźnie utworzony zostanie Żłobek dla 50 dzieci!

Kolejny Żłobek Miejski ma powstać w budynku na Osiedlu Piastowskim 8. Obiekt zostanie wyremontowany i powstaną w nim m.in. 2 sale dla dzieci, 2 sale do leżakowania, 2 łazienki, korytarz, szatnia, wózkarnia, kuchnia mleczna, pralnia i pomieszczenie dla dyrekcji.

Jak przekazał zastępca prezydenta Michał Powałowski obecnie przygotowywany jest projekt budowlany. Wartość robót budowlanych wyniesie około 2,5 mln zł, a wstępnie szacowana kwota wyposażenia żłobka to około 400 tys. zł.

Miasto Gniezno na ten cel otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 035 025,04 zł.

Miasto Gniezno zrealizuje projekt w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 pod nazwą Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2022-2029.

Zastępca prezydenta przekazał także radnym, że zostaną przeprowadzone remonty w innych placówka oświatowych podległych Miastu Gnieznu.

W Przedszkolu nr 9 w Gnieźnie zostanie przeprowadzona termomodernizacja, a jej koszt to 130 tys. zł.

W Szkole Podstawowej nr 8 w Gnieźnie w ramach jednego ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego zostanie postawiona wiata rowerowa, a wartość prac ma wynieść 67 tys. 640 zł.

Ponadto w budżetach szkół podstawowych przewidziano kwotę 210 tys. zł, a w przedszkolach 400 tys. zł do dyspozycji dyrektorów na bieżące remonty w podległych placówkach.