fbpx
Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Maxcess w Fałkowie
Źródło: Gmina Łubowo
Źródło: Gmina Łubowo

W poniedziałek, 16 października, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę firmy Maxcess w Fałkowie w Gminie Łubowo.

Uroczystość odbyła się z udziałem przedstawicieli Panattoni – Marka Foryńskiego, dyrektora Zarządzającego BTS, Alexandra Haida, dyrektora Generalnego Maxcess Europe oraz władz lokalnych – Andrzeja Łozowskiego, wójta Gminy Łubowo.

Firma przewiduje zakończenie budowy linii produkcyjnych wiosną 2024 roku, a oficjalną inaugurację w czerwcu 2024 roku.

Maxcess globalny lider w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług do zautomatyzowanych systemów prowadzenia wstęgi, które pomagają pracować lepiej, szybciej i inteligentniej przenosi swój główny europejski zakład produkcyjny do powstającej strefy ekonomicznej Gminy Łubowo, dodając znaczną wartość do regionu.

W 2022 roku wspólnie z Panattoni, najbardziej aktywnym deweloperem nieruchomości przemysłowych na świecie, wybrano grunt w gminie Łubowo – Fałkowie, kładąc podwaliny pod ekspansję. Miejsce to oferuje najlepsze warunki dla optymalnej lokalizacji zakładu i długoterminowego sukcesu produkcyjnego.

Ta strategiczna relokacja stanowi podwójną szansę, przynosząc korzyści nie tylko Maxcess, ale także dynamicznemu regionowi Łubowo. Decyzja o relokacji jest poparta trzema kluczowymi celami: ułatwieniem wzrostu rentowności, zwiększeniem konkurencyjności i dostępem do pojawiającej się puli wykwalifikowanych talentów.

Nowy zakład Maxcess może w przyszłości przyjąć łącznie 350 pracowników.

Najnowsze komentarze