fbpx
Przedszkolaki pomagają leśnym zwierzętom
Przedszkolaki dokarmiają leśne zwierzęta
Przedszkolaki dokarmiają leśne zwierzęta

Dziś dzieci z trzech Przedszkoli odwiedziły Nadleśnictwo Gniezno i przekazały zebrane wcześniej kasztany, żołędzie i orzechy leśnikom, którzy będą nimi dokarmiać zwierzęta leśne.

Do akcji organizowanej przez Przedszkole nr 9Leśne Ludki” w Gnieźnie przyłączyło się Przedszkole nr 13Gniazdo Orląt” w Gnieźnie i PrzedszkoleWesoła Zagroda” w Oborze.

Przedszkolaków wraz z dyrektorką Krystyną Bernacką (P nr 9), wicedyrektorką Małgorzatą Tomkowiak (P nr 13) i nauczycielkami powitała Karolina Łachowska z Nadleśnictwa Gniezno, która najpierw opowiedziała dzieciom o zasadach panujących w lesie, zwierzętach w nich żyjących i jak leśnicy pomagają im przetrwać zimę.

Podziękowała także przedszkolakom za zebrane i przywiezione kasztany, żołędzie i orzechy, którymi będą dokarmiać leśną zwierzynę. Dzieci otrzymały od Pani leśnik drobne upominki.

Przedszkolaki bardzo chętnie poszły na spacer do lasu podczas, którego leśnik Karolina Łachowska opowiadała im jakie zwierzęta żyją w naszych lasach, jak leśnicy dbają o nie w okresie zimowym i jakie przedmioty można zrobić z drewna.

Gnieźnieńskie przedszkola od wielu lat prowadzą zbiórki karmy dla zwierząt i przekazują je leśnikom. Akcje takie uczą dzieci szacunku do zwierząt i postaw proekologicznych.

Nasze przedszkole organizuje systematycznie i cyklicznie akcje, które mają na celu pomoc zwierzętom leśnym. Od wielu lat organizujemy te akcje i w ten sposób propagujemy postawy proekologiczne, uwrażliwiamy dzieci na potrzeby innych, w tym również zwierząt leśnych

– powiedziała dyrektorka Krystyna Bernacka

Na zakończenie wizyty w lesie wszyscy zrobili sobie pamiątkową fotografię.

Po ciekawej wycieczce dzieci zadowolone wróciły do przedszkoli.